Оберіть своє місто:
25
01
виправлення помилки в формі 1 дф

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) у встановлені строки, до контролюючого органу за місцем свого розташування у разі нарахування (виплат) сум зазначених доходів (платнику податку податковим агентом) протягом звітного періоду (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).


Форма № 1ДФ подається до контролюючого органу за місцезнаходженням податкового агента — юридичної особи або її відокремлених підрозділів чи до контролюючого органу за податковою адресою фізичної особи — податкового агента протягом 40 календарних днів, що настають за звітним періодом.


У графі 4а «Сума нарахованого податку» розділу I форми № 1ДФ відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством.

У графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого до бюджету податку.

У разі виявлення помилок, що містяться у раніше поданій формі, уточнююча форма № 1ДФ подається після встановленого законодавством терміну як за звітний, так і за попередні періоди на підставі інформації з попередньо поданої форми і містить дані лише за рядками й реквізитами, що уточнюються. Для цього потрібно виключити помилкову інформацію та ввести достовірну, тобто повністю заповнити два рядки: в першому рядку в графі 9 зазначається «1» — рядок на виключення, а в другому «0» — рядок на внесення.

Таким чином, податковий агент повинен виправити помилку, допущену у попередньому кварталі, та подати уточнюючу форму № 1ДФ, при цьому якщо у формі за відповідний квартал недостовірно відображено нарахований дохід та/або податкові зобов’язання (зазначено суму більшу або меншу, ніж нараховано), у разі самостійного виявлення такого порушення платником (податковим агентом) застосовується штраф у розмірі 510 грн (1 020 грн за повторне порушення).


Граничний день подання форми № 1ДФ за ІV квартал 2018 року — 11.02.2019 року.


Джерело: ГУ ДФС у Луганській області


↓ Все, що потрібно знати бухгалтеру, на підсумковому семінарі ↓