Оберіть своє місто:
29
11

 

Критерії зупинення реєстрації податкових накладних оновлено, оскільки з 12.08.2017 року вступив в дію наказ Міністерства фінансів України. Даний наказ передбачає собою зміни до наказу від 13.06.2017 р. № 567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Що передбачають собою зміни в критеріях оцінки ступеня ризиків?

По-перше, затверджено основні критерії оцінки ступеня ризиків, які передбачають призупинення реєстрації податкової накладної або внесення змін в Єдиному реєстрі податкових накладних.

По-друге, передбачено вичерпний список необхідних базових документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної або розрахунку коригування змін в Єдиному реєстрі податкових накладних.

По-третє, за операціями з нульовою ставкою та звільненими від оподаткування здійснюватиметься додатковий контроль.

По-четверте, усі повідомлення та документація щодо підтвердження реальності операцій за зупиненими ПН здійснюється лише у електронному вигляді.

Змінена редакція наказу пп. 1 п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних виглядає таким чином:

  1. Обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій

накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, перевищує у 1,5 рази величину, що дорівнює залишку різниці обсягу купівлі на митній території України такого товару/послуги (не включаючи обсяг придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН, і митних деклараціях;

  1. Переважання у вказаному залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД,

визначених у наказі Держаної фіскальної служби України від 30.06.2017 № 451 «Про затвердження Переліку кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД», більше 75 % загального такого залишку;

  1. Відсутність товарів чи послуг, вказаних в поданій на реєстрацію

ПН, в інформації, наданій платником податку ДФС за формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається або виготовляється, згідно з додатком до Критеріїв, затверджених наказом № 567.

Тобто, у попередньому варіанті наказу залишок різниці визначався як різниця між обсягом постачання та обсягом купівлі. У новій редакції ці показники змінено місцями.

Також внесена додаткова інформація щодо обсягу постачання – він включає не тільки об’єм поставок, вказаних у податкових накладних, а й у розрахунках корегування до них.

У новій редакції наказу також внесена пропозиція, щоб в розрахунку різниці не враховувати обсяги закуплених товарів, за операціями звільненими від ПДВ.

Про ці та інші зміни ви дізнаєтесь детально від наших лекторів на Заключному бухгалтерському семінарі 2017 року
5 грудня в Хмельницькому
6 грудня в Вінниці
7 грудня в Тернополі