Системи для бізнесу » Чи передбачена відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації ПН/РК у зв’язку з технічними проблемами на сервері ДФС?
Оберіть своє місто:
23
11

На минулому тижні майже всі бухгалтери стикнулися з проблемою неможливості відправити податкові накладні/ розрахунки коригувань та отримати квитанції від ДФСУ. Однак, ніяких пояснень з боку ДФС не було, що робити в такій ситуації. І ось, в Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» з’явилось роз’яснення для бухгалтерів, що слід робити, щоб уникнути штрафів.

Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК) у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246 (далі – Порядок № 1246).

До ЄРПН приймаються ПН/РК у разі дотримання вимог, установлених ПКУ (п. 192.1 ПКУ, та пп. 200-1.3, 200-1.9 ПКУ, та пп. 201.1, 201.10 і 201.16 ПКУ), а також з урахуванням Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 р. № 851-IV (далі – Закон № 851), Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557.

За результатами перевірок, визначених п. 12 Порядку № 1246, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації ПН/РК.

Підтвердженням платнику податку про прийняття його ПН/РК до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді, яка надсилається протягом операційного дня.

Відповідно до п. 3 Порядку № 1246 операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочій день, такий день вважається операційним днем.

Особа, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили (ст.617 Цивільного кодексу України).

З цього приводу ДФСУ пропонує звертатись з детальним описом ситуації та наданням копій документів до контролюючих органів ДФС з запитом на отримання податкової консультації відповідно до ст. 52 ПКУ.

Таке роз’яснення було надано в Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 101.27.

Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН визначені п. 201.10 ПКУ.

Крім того п. 120-1.1 ПКУ визначено, що несвоєчасна реєстрація накладних в ЄРПН є підставою для застосування штрафів.

Штрафні санкції застосовуються у таких розмірах:

— 10 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

— 20 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

— 30 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

— 40 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

— 50 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

medoc.ua