Оберіть своє місто:
14
05
єсв 2019

ДФС навела основні вимоги щодо сплати ЄСВ.  Додатково нагадуємо, що з 02.05.2019 р. набрали чинності нові рахунки для сплати єдиного внеску.


1. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника


2. Обов’язки платників ЄCВ виникають у ФОП, у тому числі які обрали спрощену систему оподаткування, членів фермерського господарства та осіб які провадять незалежну професійну діяльність з дня їх державної реєстрації/з початку провадження діяльності та припиняються після державної реєстрації закриття (припинення) ФОП/припинення відповідної діяльності. При цьому сплата внеску проводиться за місяць, у якому відбулася така реєстрація/припинення.


3. З 1 січня 2017 р. всі фізичні особи — підприємці мають сплачувати ЄСВ за себе на рівні мінімального страхового внеску щоквартально за виключенням пільгової категорії. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, який на сьогодні становить 918,06 грн.

Якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, він зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом. Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.


4. Юридична особа, ФОП або фізична особа не може сплатити грошове зобов’язання з єдиного внеску за інших осіб.


5. У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.


6. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню.


7. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.


8. Платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. У разі непогашення узгодженого боргу з єдиного внеску податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом, до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.


Інші новини за темою ЄСВ


Заповнення таблиці 5 додатка 4 Звіту з ЄСВ скасовуючий звіт з єсв звіт з єсв

нові рахунки з єсв призначення платежу


Джерело — ГУ ДФС у Харківській області