Оберіть своє місто:
16
05

ДФС нагадала про деякі питання нарахування, сплати та звітування з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  у поточному році.

Звертаємо увагу, що відповідно до частини 12 статті 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями із сплати єдиного внеску зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу  та є пріоритетними, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.

  ПАМ’ЯТКА для платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на 2018 рік

  Ставки єдиного внеску

  База нарахування єдиного внеску для ФОП–платників єдиного податку

  До уваги ФОП на загальній системі оподаткування; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства

  Платники, які звільняються від сплати єдиного внеску та подання звітності

  Порядок звітування та сплати єдиного внеску страховиками

Штрафні санкції за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ⬇️

 

  У разі несплати/неперерахування або несвоєчасної сплати/перерахування ЄСВ на платників, які допустили вказане порушення у період до 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10 % своєчасно не сплачених сум.

У разі несплати/неперерахування або несвоєчасної сплати/перерахування ЄСВ для платників, які допустили вказане порушення після 01 січня 2015 року та надалі штраф складатиме 20 % своєчасно не сплачених сум. Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 12 до Інструкції № 449.

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів.

За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 % таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій за формою згідно з додатком 15 до Інструкції № 449.

Розрахунок зазначеної штрафної санкції здійснюється за даними акта документальної перевірки платника ЄСВ.

Згідно Інструкції №449 рішення про нарахування пені та застосування штрафів, за наслідками розгляду акта та інших матеріалів про порушення приймає начальник відповідного органу доходів і зборів або його заступник.

Самостійне нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату ЄСВ законодавством не передбачене.

За результатами розгляду акта документальної перевірки рішення про нарахування пені та застосування штрафів приймається протягом десяти робочих днів з дня, що настає за днем вручення платнику акта перевірки. За наявності заперечень платника ЄСВ до акта перевірки рішення приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Інші матеріали за темою ⬇️

Порядок обліку платників ЄСВ змінено!