Оберіть своє місто:
13
06

ДФСУ наприкінці червні 2018 р.  запровадить новий електронний сервіс, що дозволить подавати заяви для отримання ліцензії на оптову торгівлю, виробництво спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробі. Сервіс буде працювати через «Єдине вікно подання електронної звітності».

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва и обігу спирту етилового, коньячного и плодового, алкогольних напоїв та тютюнова виробів» № 481 підприємства, що займаються виробництвом, оптовою або роздрібною торгівлею спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами зобов’язані мати відповідну ліцензію.

В 11.00.003 оновленні М.Е.Doc  додано «Реєстр ліцензій (спирт, алкоголь, тютюн)», який знаходиться в модулі «Облік акцизного податку».

Цим модулем зможуть скористатися юридичні особи та фізособи – підприємці на загальній системі оподаткування, які отримали або збираються отримати ліцензію на виробництво спирту, алкоголю,тютюну чи оптову торгівлю.

Окрема ліцензія доступу до «Реєстр ліцензій (спирт, алкоголь, тютюн)» не потрібна. Модуль доступний користувачам, які придбали рішення «Держава.Звітність» і «Акциз та ТТН».

У Реєстрі ліцензій можна створити і надіслати до податкової такі заяви:

🔔  J(F)1303101 – Заява щодо Ліцензії на право оптової торгівлі;

🔔  J(F)1303201 – Заява щодо додатку до Ліцензії на право оптової торгівлі;

🔔  J(F)1303301 – Заява щодо Ліцензії на виробництво.

Вказані заяви можна оформити для:

  Отримання ліцензії;

Внесення щорічного платежу;

Переоформлення ліцензії;

Видачі дубліката ліцензії;

Анулювання ліцензії.

⚠️  Після обробки заяви в ДФСУ  за позитивного рішення клієнт отримає витяг з ліцензійного реєстру. Наразі ліцензії діятимуть у паперовому вигляді, тому потрібно буде отримати оригінал ліцензії в податковому органі. Термін дії ліцензії — п’ять років, плата за них вноситься щорічно.

ДФСУ розробила бланки електронних заяв щодо отримання ліцензій на право оптової торгівлі та виробництво, які опублікувала у Реєстрі форм електронних документiв.

Ліцензія на оптову торгівлю

Ліцензія на оптову торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами; спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим видається за заявою J(F)1303101 суб’єкта господарювання. До заяви додається довідка про фактичне надходження до бюджету плати за ліцензію.

Заява щодо Ліцензії на право оптової торгівлі заповнюється з такими особливостями:

▪️ п. 5 Заяви «Код та назва виду діяльності» має відповідати п.7 Заяви «Вид діяльності». А саме, може бути вказана оптова торгівля: спиртом етиловим; спиртом етиловим ректифікованим виноградним; спиртом етиловим ректифікованим плодовим; алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту); алкогольними напоями — сидром та перрі (без додання спирту); алкогольними напоями, виключно пивом для виробників пива з обсягом виробництва до 3000 гектолітрів на рік; тютюновими виробами.

▪️п. 8 Заяви «Номер ліцензії» заповнюється у разі внесення чергового платежу, переоформлення ліцензії, видачі дубліката ліцензії, анулювання ліцензії.

▪️ у п. 9 Заяви «Інформація про внесення платежу за ліцензії» вказується код класифікації доходів бюджету, сума, номер платіжного документу, дата. Передбачена можливість додання необхідної кількості строк у разі здійснення річної сплати за ліцензію більше ніж одним платіжним дорученням.

Якщо підприємство здійснює оптову торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами через філію (що не є юридичною особою), інформація про місцезнаходження філії та її ідентифікаційний код зазначаються в додатку до Ліцензії на право оптової торгівлі J(F)1303201. Додаток видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається копія довідки про включення філії до ЄДРПОУ з присвоєним їй ідентифікаційним кодом, засвідчена нотаріально або органом, що видав оригінал документа, або посадовою особою органу ліцензування (ст.18 Закону №481).

Особливості заповнення додатку до Ліцензії:

▪️п. 12 Заяви «Код та назва виду діяльності» має відповідати п.7 «Вид діяльності» — оптова торгівля:  алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту); алкогольними напоями — сидром та перрі (без додання спирту); алкогольними напоями, виключно пивом для виробників пива з обсягом виробництва до 3000 гектолітрів на рік; тютюновими виробами.

Для отримання ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим державними підприємствами (організаціями), спеціально уповноваженими на це Кабінетом Міністрів України та закладами охорони здоров’я і суб’єктами господарювання (організаціями) зооветеринарного постачання необхідно надати заяву та копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату.

⚠️  Ліцензія на право оптової торгівлі або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови (ст.15 Закону № 481).

Ліцензія на виробництво

Щоб отримати ліцензію на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів потрібно подати заяву J(F)1303301 в пакеті з J(F)1360102 (документ довільного формату для подання сканкопій).

Особливості заповнення заяви такі:

▪️п. 5 «Код та назва  виду діяльності» має відповідати п.7 «Вид діяльності»: виробництво спирту етилового; виробництво спирту коньячного; виробництво спирту плодового; виробництво спирту етилового ректифікованого виноградного; виробництво спирту етилового ректифікованого плодового; виробництво дистиляту виноградного спиртового; виробництво спирту-сирцю плодового; виробництво алкогольних напоїв; виробництво тютюнових виробів;

▪️п. 8 Заяви «Номер ліцензії заповнюється у разі внесення чергового платежу, переоформлення ліцензії, видачі дубліката ліцензії, анулювання ліцензії;

▪️ у п.9 Заяви «Відомості про місце провадження діяльності» додається необхідна кількість строк у разі якщо підприємство має більш ніж одну адресу виробництва та відповідно внесене місце зберігання спирту. У п.9.3 «Товарні позиції виду продукції, що вироблятиметься, згідно з УКТ ЗЕД» заповнюється у разі вибору у п.7 «Вид діяльності» пунктів «виробництво алкогольних напоїв»;

▪️у п.10 «Інформація про внесення платежу за ліцензію» додається необхідна кількість строк у разі здійснення річної сплати за ліцензію більше ніж одним платіжним дорученням; 5) у п.11 Заяви «Пакет документів, визначений законодавством, додається» документи довільного формату подаються з використанням форми F1360102. Назва додатку в переліку повинна відповідати назві документу в F1360102. Кількість додатків в переліку повинна відповідати кількості додатків F1360102.

До заяви потрібно додати необхідні документи:

  копії засновницьких документів;

  атестат виробництва, виданий центральним органом виконавчої влади, уповноваженим відповідно до законодавства, а для малих виробництв виноробної продукції — зареєстрована декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства;

  договір з акредитованою відповідно до законодавства лабораторією (у разі відсутності власної акредитованої лабораторії) з перевірки якості та безпечності вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових;

  документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію (ст.3 Закону № 481).

⚠️  Ліцензія на виробництво або рішення про відмову у її видачі видається заявнику органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України, не пізніше 30 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови (ст.3 Закону № 481).

За матеріалами medoc.ua