Оберіть своє місто:
01
09

Національний банк України (НБУ) планує скасувати вимогу про завчасне перерахування коштів під покупку валюти на міжбанківському валютному ринку на окремий рахунок (режим «Т+1»), зазначається в повідомленні НБУ в п’ятницю на його сайті.

«Основним джерелом інформації для прийняття рішень щодо інтервенцій НБУ буде поточний ринковий курс гривні та його коливання. У майбутньому це має зумовити скорочення кількості валютних аукціонів і більш частого використання інтервенції у формі запиту кращого курсу», — зазначає центробанк.

Серед інших змін у роботі міжбанківського валютного ринку, про які, згідно з релізом, розповіли казначеям банків заступники глави НБУ Дмитро Сологуб і Олег Чурій, директори департаментів монетарної політики і економічного аналізу Сергій Ніколайчук та відкритих ринків Сергій Пономаренко — відмова від обов’язкової реєстрації міжбанківських угод учасників ринку у системі «Валкла» і «Кредінфо».

Передбачається, що дані про міжбанківські угоди Національний банк отримуватиме на основі даних торгово-інформаційних систем (ТІС) «Блумберг» і «Рейтер». «Такі кроки сприятимуть зниженню операційних ризиків для банків, а для НБУ – нададуть можливість отримувати інформацію про угоди, які укладаються в режимі реального часу, а не наприкінці дня, як це відбувається зараз», — пояснює центробанк сенс нововведення.

Як наголошується в релізі, після цих змін НБУ планує перейти до нової методології розрахунку офіційного курсу гривні: замість середньозваженого розрахунку за операціями «Валкла», використовуватиметься середньоарифметичне значення за операціями у ТІС з відсіканням «крайніх угод».

Крім того, НБУ має намір провести лібералізацію валютного регулювання щодо лімітів банків на придбання валюти, зазначається в повідомленні. На його думку, це надасть можливість збільшити ліквідність валютного ринку. «Відповідно, буде можливим скорочення нормативу обов’язкового продажу валюти», — зазначає Нацбанк.

Як повідомлялося, НБУ з 11 травня 2016 року скоротив термін заявок на придбання валюти до трьох днів з чотирьох, а з 1 червня 2016 року — до двох днів.

Нацбанк також з 9 червня 2016 року знизив норматив обов’язкового продажу валютного виторгу з 75% до 65%, а з 5 квітня 2017 року — до 50%.

За матеріалами Інтерфакс-Україна