Оберіть своє місто:
29
03
Оновлено ознаки, за якими ПН/РК не підлягатимуть моніторингу

З’явився проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117». 


Кабмін постановою від 24.04.2019 р. № 391 вніс зміни до постанови КМУ від 21.02.2018 р. № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».


Очікується, що цей проект допоможе позбутися маніпуляцій ознаками, за якими можна реєструвати податкові накладні/розрахунки коригування без автоматизованого моніторингу.


Зміни до Постанови №117


✔️ Загальний обсяг постачання за поточний місяць має становити менше 500 тис. грн, за умови, що на одного покупця сума такого обсягу не перевищує 50 тис. грн, а сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого у попередньому місяці, має становити більше 20 тис. грн.

Одночасно загальна сума сплаченого ПДВ за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 400 тис. грн.

Пункти 23 та 28 Порядку зупинення доповнити умовами, що стосуються відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, для прийняття рішень щодо реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Пункт 28 у новій редакції виглядатиме таким чином:


Податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
— прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;
— набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;
— протягом п’яти робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить менше 30 млн. гривень та/або платників податку, які на момент зупинення податкової накладної/розрахунку коригування не відповідали критеріям ризиковості платника податку;
— протягом семи робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 30 млн. гривень включно та/або платників податку, які на момент зупинення податкової накладної/розрахунку коригування відповідали критеріям ризиковості платника податку.


✔️ Рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, про неврахування таблиці даних платника податку може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Рішення комісії центрального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, про неврахування таблиці даних платника податку може бути оскаржено у судовому порядку

✔️ Комісії регіонального рівня приймають рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке протягом операційного дня стає доступним платнику податку в електронному кабінеті, за формою згідно з додатком 4.

✔️ Додаток 1 «Реєстр податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена» викладено у новій редакції.

✔️ Доповнити Порядок Додатком 4 «Примірна форма рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість» і Додатком 5 «Примірна форма рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість».


Раніше ми писали про оновлення ознак, за якими податкові накладні підлягатимуть моніторингу, тут