Оберіть своє місто:
08
08

Наказом від 27.06.2018 р. № 589  Мінфіном внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.

Наказ набрав  чинності 24.08.2018 року.

Основні зміни:

📌 Уточнено порядок обліку в контролюючих органах представництв донорських установ в Україні, утворення яких передбачено міжнародними договорами України, після проведення Мінекономрозвитку їх реєстрації в Україні.

Для взяття на облік таких платників потрібні наступні документи: копія посвідчення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні, отримана від Мінекономрозвитку, або лист-звернення, в якому зазначається адреса представництва в Україні, та копія посвідчення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні, подані представництвом.

📌 Також визначено дії контролюючих органів у випадку встановлення відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій, які включені до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України  та при цьому не перебувають на обліку в контролюючих органах. Так, встановлено, що стосовно таких відокремлених підрозділів контролюючим органом вживаються заходи щодо подання документів для взяття їх на облік і такі платники податків обліковуються в контролюючих органах з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».

📌 Підтвердженням припинення незалежної професійної діяльності особи є відомості (витяг) відповідного реєстру, до якого вноситься інформація про державну реєстрацію такої діяльності, щодо припинення, зупинки чи зміни організаційної форми відповідної діяльності з незалежної  на іншу.

📌 Для проведення моніторингу типів змін в облікових даних платників,  наказ передбачає нову редакцію форми № 11–ОПП (додаток 11). В інші форми, затверджені Порядком № 1588, також будуть внесені зміни — всі додатки до Порядку № 1588 після слова «серія» в усіх відмінках доповнені словами «(за наявності)».

▪️ Форма № 1–ОПП (додаток 5) доповнена позначкою:

«Зміна місцезнаходження, пов’язана із зміною адміністративного району, або включення/невключення до Реєстру ВПП».

▪️ Форма № 1–РПП (додаток 6) доповнена  такими позначками:

«Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку»;

«Зміна місцезнаходження, пов’язана із зміною адміністративного району, або включення/невключення до Реєстру ВПП».

▪️ у Формі №5–ОПП (додаток 8 ) додано позначку «Зміна місця проживання, пов’язана із зміною адміністративного району».

Від дні набуття Наказом  №589 чинності повідомлення №1–ОПП, №5–ОПП та №11–ОПП слід буде подавати за оновленими формами.