Оберіть своє місто:
13
05
оновлено ознаки моніторингу накладних

Уряд затвердив зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що визначає ознаки, за відповідності яким реєстрація податкових накладних не зупиняється. Про проект Постанови №391 ми писали тут 


Перевірка на практиці чинного Порядку свідчить про можливість штучного використання цих ознак, тому для уникнення безпідставної зупинки реєстрації ПН чи штучного формування податкового кредиту вирішено скоригувати деякі ознаки.


Зміни до Порядку №117


Додано додаткові умови для застосування «відсікаючої» ознаки у вигляді обсягу постачання товарів/послуг (500 тис. грн) — сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого у попередньому місяці, повинна бути більше 20 тис. грн.


За оновленим п. 3 Порядку №117 ПН/РК перевіряються на одночасне виконання наступних умов:

загальна сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/ розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 400 тис. гривень;

— одночасно значення показників D та P, розрахованих у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,05, P < Pм х 1,4.


Пункти 23 та 28 Порядку №117 доповнено умовами щодо відповідності платника податку критеріям ризиковості, для прийняття рішень про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації комісіями.


Пунктом 27 Порядку №117 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку; рішення комісії центрального рівня — у судовому порядку.


У новій редакції викладено Додаток 1 «Реєстр податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена».


Порядок №117 доповнено новими додатками:

— додаток 4 «Рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість»;

— додаток 5 «Рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість».


Змінами уточнено, що розгляд скарг на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, здійснюється комісією центрального рівня за участю уповноваженої особи Мінфіну.


Є також уточнення щодо Порядку роботи комісій. Комісії контролюючих органів приймають рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, а комісія центрального рівня розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації. Засідання комісії контролюючого органу проводиться у разі наявності матеріалів для розгляду.


зміна у моніторингу реєстрації податкових накладних