Системи для бізнесу » Пам’ятка користувача сертифікатів ЕЦП
Оберіть своє місто:

Пам’ятка користувача сертифікатів ЕЦП

Зберігання секретних ключів ЕЦП і паролів до них

При оформленні ЕЦП генеруються секретні ключі (файли з розширенням .zs2). Файли формуються на носії Підписувача. Всю відповідальність за їх використання і зберігання несе тільки Підписувач. В Адміністратора реєстрації, згідно з Регламентом роботи АЦСК «Україна», копії секретних ключів не зберігаються. Рекомендуємо зробити копію папки з секретними ключами.

При втраті файлів секретних ключів їх відновлення неможливе!

При генерації секретних ключів Підписувач вводить пароль, який далі буде використовуватися кожен раз під час накладання ЕЦП. Згідно Регламенту роботи АЦСК «Україна», Адміністратор реєстрації, що працює з заявками на ЕЦП, не знає пароль до секретних ключів. Пароль знає тільки Підписувач.

При втраті пароля відновити його неможливо!

У разі, якщо секретні ключі або пароль до них загублені, вихід тільки один — отримання нових сертифікатів ключів ЕЦП.

Термін закінчення дії сертифікатів ключів ЕЦП:

  • Дата закінчення ЕЦП вказана на сайті АЦСК http://uakey.com.ua/:

— меню «Пошук сертифікатів» Пошук;

— в пошуковому рядку введіть код ЄДРПОУ організації, натисніть лівою кнопкою миші на назву організації; відкриється список сертифікатів з датою початку та закінчення терміну дії.

  • Також дату закінчення ЕЦП можна подивитися в програмі «М.Е.Doc»:

— розділ «Адміністрування» — «Сертифікати»;

— інформація в колонці «Закінчення дії».

Важливо: АЦСК «Україна» і сервісний центр з оформлення ЕЦП не несе відповідальності за контроль терміну закінчення сертифікатів електронного цифрового підпису передплатників.

Здійснення електронного документообігу з закінченим терміном дії ЕЦП неможливе.

У разі зміни реквізитів підприємства або даних про передплатників, необхідно оформляти нові сертифікати. В ЕЦП містяться дані про підприємство і передплатників, при їх зміні електронний цифровий підпис стає недійсним. АЦСК «Україна» і сервісний центр з оформлення ЕЦП не несе відповідальності за контроль актуальності даних в ЕЦП передплатника протягом терміну дії сертифікатів.

Передплатник несе відповідальність за збереження ЕЦП і нерозголошення паролів.