Оберіть своє місто:
Перевірки у 2021: Кому чекати інспекторів?
06
01

Для суб’єктів господарювання новий фінансовий рік, як завжди, обіцяє спілкування з контролюючими органами. Нижче розкажемо, хто перевірятиме бізнес у 2021 році.

Комплексні перевірки

Наказом ДРС України від 16.11.2020 встановлено графік заходів контролю на поточний рік. Він доступний в електронному вигляді за посиланням
Цікаво, що за майже два місяці з дня оприлюднення кількість перевірок в ньому була збільшена в вісім разів. При цьому суб’єкти контролю інколи повторюються.

Річні перевірки контролюючих органів

Мінекономіки, Держпраці та інші уповноважені установи також затвердили свої плани. За кількістю візитів лідирують:

Контроль Фонду соціального страхування

На сайтах служби в м. Києві та в областях роботодавці можуть ознайомитися з графіком планових перевірок соцстраху. Там вже є інформація на І квартал 2021р.

До кого ж завітає податкова?

План-графік ДПСУ платникам податків відомий ще з 24 грудня минулого року. Загалом в його переліку 6288 планових перевірок. Для порівняння станом на початок 2020 року в аналогічному плані було 6147 суб’єктів контролю. Заходи торкнуться чотирьох категорій платників:

  • юридичних осіб;
  • фізичних осіб;
  • фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів;
  • юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти й своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного соціального внеску.

Попри карантин планові перевірки будуть

Імунітет від планових заходів контролю для суб’єктів господарювання у зв’язку з пандемією COVID-19 вже не такий актуальний. Обмеження щодо перевірок все ж пом’якшили. Відповідну норму Закону №530 виключено абзацами 1,2 пп. 6 п. 2 розд. ІІ Закону № 1071.
Тож будьмо пильними, готуємось до перевірок та очікуємо інспекторів.