Оберіть своє місто:
22
03
фсс почав перевірки страхувальників

Фонд соціального страхування України з березня 2019 року відновив проведення планових перевірок страхувальників. Розроблено нові ризикоорієнтовані підходи, щоби зменшити навантаження на роботодавців та упередити можливі порушення. Планові перевірки планують проводити лише за серйозних приводів, визначених  певними критеріями.


Начальник управління по роботі зі страхувальниками ВД Фонду Наталія Зеленська заявила, що підставою для перевірки може бути суттєве зростання кількості днів тимчасової непрацездатності на підприємстві, відсутність повідомлення про виплату коштів застрахованим особам упродовж трьох місяців з дня проведення фінансування Фондом за умови, що страхувальник не зміг пояснити цю затримку, системні порушення тощо.


З  2019 року скасовано щоквартальний звіт по використанню коштів Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП, проте з 01.10.2018 було розширено форму заяви-розрахунку та запрацювала система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам – повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за визначеною формою роботодавці подають упродовж місяця з дня здійснення виплат матеріального забезпечення, окремих виплат потерпілим на виробництві.


Також у жовтні 2018 року впроваджено систему попереднього контролю правильності нарахування виплат, що мінімізувала помилки при визначенні страхувальниками розміру допомоги та страхових виплат. За допомогою попереднього контролю надаються рекомендації щодо усунення недоліків до фінансування виплат. Це дозволяє уникнути частини штрафів, які раніше могли накладатись на роботодавця у разі виявлення неправомірного використання коштів Фонду під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.


Плани–графіки перевірок на ІІ квартал 2019 року: