Оберіть своє місто:
27
04
подання звітності до дпс

Подання електронної звітності платниками податків до ДПС здійснюється на підставі Договору про визнання електронних документів. Це передбачено Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557. Строки подання податкової звітності регулюються Податковим кодексом України.

В електронній звітності зазначаються всі обов’язкові реквізити. Після внесення необхідних даних електронна звітність засвідчується кваліфікованим електронним підписом та кваліфікованою електронною печаткою (за потреби). Далі платник податків, який є автором електронних документів, шифрує електронний документ з дотриманням форматів криптографічних повідомлень та надсилає його до ДПС протягом операційного дня засобами телекомунікаційного зв’язку.

Операційним днем вважається частина дня, коли за наявності технічної можливості здійснюється електронний документообіг, отже здійснюється подання-прийняття документів з перевіркою їх цілісності та підтвердженням факту отримання (абз. 14 п. 2 розд. I, абз. 8 п. 2 розд. I Порядку № 557).

Автоматизована перевірка звітності здійснюється в день надходження, але не пізніше наступного робочого дня, якщо документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 год. до його закінчення (п. 9 розд. II Порядку № 557).

За результатами автоматизованої перевірки платнику податків надсилаються дві квитанції:

○ перша квитанція надсилається протягом 2-х годин з моменту отримання документа ДПС або протягом перших 2-х годин настпуного операційного дня (документ вважається не одержаним адресатом, якщо перша квитанція не надходить автору у визначений час після відправки);
○ друга квитанція – не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції, якщо інше не встановлено нормативно-правовими актами та Порядком № 557 (вона є підтвердженням про прийняття або повідомленням про неприйняття в ДПС електронного документа).
За наявності другої квитанції про прийняття електронного документа, датою та часом його прийняття (реєстрації) контролюючим органом вважаються дата та час, зафіксовані у першій квитанції (п. 14 розд. ІІ Порядку).

При надісланні декількох примірників одного електронного документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), оригіналом вважається той електронний документ, що переданий до ДПС останнім до закінчення граничного строку, встановленого законодавством для подання такого документа, за умови, що його було сформовано правильно та прийнято (зареєстровано), про що платнику надійшла друга квитанція про прийняття (п. 15 розд. ІІ Порядку № 557).


джерело 


Корисні новини:


податковий календар квітень 2020   1с підприємство бас бухгалтерія в хмарі вебінар системи для бізнесу   сплата єсв під час карантину березень квітень 2020

нові довідники пільг 2020   ефективні курси 1с підприємство   Медок_Електроний_документообіг вебінар 2020 нова ера без паперу