Оберіть своє місто:
23
05

Для приведення Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  у відповідність до норм Закону №2148-VIII Мінфін наказом від 29.03.2018 р. №393 затвердив наступні зміни:

▪️Додано форму Заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства)  та процедуру взяття на облік платників ЄСВ — членів фермерського господарства.

▪️Вдосконалено облік платників ЄСВ, а саме процедуру заміни повідомлення про взяття на облік платників ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»:

▪️При внесенні змін до даних, що вказуються у повідомленні за формою №2–ЄСВ (найменування, прізвище, ім’я, по батькові, місцезнаходження, місце проживання платника єдиного внеску, контролюючого органу, в якому платник ЄСВ перебуває на обліку тощо) повідомлення за формою №2–ЄСВ підлягає заміні у контролюючому органі.

 Для отримання нового повідомлення платнику ЄСВ потрібно подати до контролюючого органу заяву із зазначенням причин заміни та старе повідомлення.

Контролюючий орган протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику нове повідомлення. Такий порядок застосовується також при видачі нового повідомлення замість зіпсованого чи втраченого.

Контролюючими органами є: відповідні державні податкові інспекції у районах, містах (крім м. Київ),  об’єднані державні податкові інспекції (ДПІ), головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС.

▪️Якщо відокремлений підрозділ іноземної компанії чи організації, що включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, проте не перебуває на обліку у відповідному контролюючому органі, то такий контролюючий орган повинен вжити заходів щодо подання  зазначеним підрозділом документів для взяття на облік платником єдиного внеску.  Такий платник обліковується в контролюючому органі з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».

 

Наказ №393 набуває чинності 08.06.2018 року.

Джерело: Офіс великих платників податків

⬇️ Більше про ЄСВ ⬇️

Про нарахування та сплату ЄСВ у 2018