Оберіть своє місто:
24
03

Продовжуємо публікацію матеріалів про блокування ПН/РК, що стартувало 22 березня.

 

Сьогодні пропонуємо ознайомитись із Порядком розгляду документів комісією ДФС у разі зупинення реєстрації податкової накладної.

 
У разі зупинення реєстрації ПН/РК у Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня автоматично надсилає платнику податку в електронній формі квитанцію про зупинення реєстрації.
 
Платник ПДВ має право надати пояснення та копії документів, необхідних для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН протягом 365 календарних днів, від дати виникнення податкового зобов’язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.
 
Для платників ПДВ, у яких обсяг постачання в зареєстрованих ПН/РК, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації приймається Комісією регіонального рівня протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів.
Рішення реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку.
 
Для платників ПДВ, у яких обсяг постачання в зареєстрованих в поточному місяці ПН/РК, з урахуванням поданої на реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування, більше 30 млн. гривень включно, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації приймається Комісією регіонального рівня та надсилається до комісії центрального рівня протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів.
 
До надсилання до комісії центрального рівня, рішення попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена.
Комісія центрального рівня протягом семи робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, але не раніше отриманого рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі комісії регіонального рівня, може прийняти інше рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Прийняте комісією центрального рівня рішення реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку, а рішення Комісії регіонального рівня скасовується.
 
На період тестування окремого Реєстру податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена (протягом місяця з дня набрання чинності Постанови №117), рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації набирають чинності з дня їх прийняття.
 
Рішення комісій регіонального та центрального рівнів у період функціонування окремого Реєстру податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, в тестовому режимі приймаються та надсилаються платнику податку без реєстрації в такому Реєстрі.
 
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
За матеріалами ДФСУ.