Оберіть своє місто:
24
05
перевірки держпраці нечинні

14 травня 2019 року Шостий апеляційний адмінсуд м. Києва скасував постанову №295. Відповідно, з цієї дати скасовано порядки проведення інспекційних відвідувань роботодавців та виїзних перевірок Держпраці щодо нагляду за роботою інспекторів місцевих рад. Наразі Держпраці розробила проект нового порядку перевірок роботодавців.


При розробленні проекту було враховано можливість незастосування заходів до об’єкта відвідування та його посадових осіб за виконання вимог припису:
— усунення виявлених у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування порушень, у т.ч. за несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати;
— недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці (що визначалось Постановою №295), окрім виявленого порушення за використання праці неоформлених працівників. Фінансові санкції у таких випадках призводили до накладення штрафів у розмірі значно більшому, ніж сума, яка потрібна на усунення такого порушення.


Докладніше про проект Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю читайте тут


Підприємці, які хочуть оскаржити або вже оскаржують дії інспекторів, які під час перевірки керувалися нормами скасованих порядків, можуть посилатись на це рішення суду та на положення КАС та довести, що є підстави для скасування результатів перевірки.


Більше інформації тут


Щодо можливих дій суб’єктів господарювання при виході до них на інспекційне відвідування Держпраці в умовах нечинної постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295