Оберіть своє місто:
03
08
Програмні РРо: що, кому, коли

З 01.08.2020 року розширено коло платників податків, які зобов’язані застосовувати РРО, а також  запроваджене використання програмних РРО (ПРРО). У цій статті розглянемо, що це таке і кому потрібно використовувати програмні РРО з 2020 року.


Програмний РРО — будь-який комплекс, який реєструє розрахункові операції і кількість проданого товару, незалежно від використовуваного пристрою. Ви можете встановити ПРРО і фіксувати транзакції навіть зі смартфона.


Ключові дати по впровадженню РРО


🔸 01.08.2020 року — усім суб’єктам господарювання можна користуватись програмними РРО як альтернатива апаратному РРО;
🔸 01.01.2021 року — розширюється перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим;
🔸 01.04.2021 року — застосування РРО є обов’язковим для всіх ФОП платників єдиного податку 2,3 та 4 груп незалежно від обраного виду діяльності.


Хто з ФОП-єдинників вже зараз повинен використовувати РРО?


У разі перевищення річного розміру доходу в 1 млн. грн. застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.


За Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» від 20.09.2019 р. № 129-IX, з  01.01.2021 по 30.03.2021  ФОПи-єдинники 2–4 групи з обсягом річного доходу до 1 млн. грн. повинні використовувати РРО при таких видах діяльності:

○ реалізація товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
○ реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
○ реалізація лікарських засобів, виробів медпризначення, надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
○ реалізація ювелірних та побутових виробів;
○ роздрібна торгівля вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
○ ресторанний бізнес (зокрема, кафе, ресторани швидкого обслуговування);
○ діяльність турагентств та туроператорів;
○ готельний бізнес (група 55.10 КВЕД);
○ торгівля текстилем (крім торгівлі за готівку на ринках), деталями та приладдям для автотранспорту (за переліками, затвердженими КМУ).


До 01.01.2021 р. умовами застосування РРО для ФОП-єдинників 2–4 групи є:


🔸 перевищення річного розміру доходу в 1 млн. грн. (незалежно від обраного виду діяльності);

🔸 здійснення видів діяльності, для яких застосування РРО є обов’язковим (роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів; пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин, торгівля технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту та лікарськими засобами і виробами медичного призначення).


Зверніть увагу, що з 01.08.2020 р. всі суб’єкти господарювання, які торгують підакцизними товарами, у кожному чеку РРО чи програмного РРО перед назвою товару зобов’язані зазначати відповідний код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.


Які юрособи мають право не застосовувати РРО після 01.08.2020?


Юрособи, які мають право не застосовувати РРО, визначені у ст. 9 Закону № 265 —  такі суб’єкти господарювання при розрахункових операціях не застосовують РРО та розрахункові книжки, а також у Переліку, затвердженому постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336 — цим суб’єктам господарювання дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

З 01.08.2020 року зобов’язані застосовувати РРО виробники ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння у разі реалізації продукції за готівкові кошти.


З 01.08.2020 року застосовувати ПРРО на рівні з класичними касовими апаратами зможуть всі без винятку суб’єкти господарювання (як юридичні особи, так і ФОП).  Суб’єкти господарювання можуть використовувати ПРРО поряд із класичними РРО. Якщо суб’єкт господарювання прийме рішення використовувати ПРРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.


Переваги програмного РРО


🔸 Економія на купівлі й обслуговуванні касових апаратів. ПРРО встановлюється на телефон, планшет або комп’ютер;

🔸 Всі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС;

🔸 Проста реєстрація програмного РРО в ДПС;

🔸 Легкий початок зміни за допомогою авторизації через КЕП; закриття зміни з автоматичним формуванням звіту;

🔸 Можливість передати чек покупцю можна в електронній формі;

🔸 Не потрібно ремонтувати й оновлювати пристрій — програмне РРО оновлюється автоматично!

🔸  Формування звітів в автоматичному режимі;

cashalot програмний рро

Програмний РРО Cashalot

СОТА Каса

Програмний РРО СОТА Каса


джерело


Корисні новини:


Податковий календар і вихідні серпень 2020   відкриття єдиного рахунку для податків та ЄСВ 2020   Хто звільнений від сплати ЄСВ за себе

Зміни до Порядку обліку платників податків   03 серпня змінюється режим операційного дня   cashalot Кашалот

інформаційно-технологічний супровід програм 1С та BAS   ефективні курси 1с підприємство   ЄДР не працюватиме з 5 по 16 серпня 2020 року