Оберіть своє місто:
06
08
прро часті запитання

Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?


Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО) програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО).
Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.
У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.


Який механізм відкриття та закриття робочої зміни при застосуванні ПРРО особою, яка здійснює розрахункові операції?


При застосуванні програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) відкриття робочої зміни особою, яка здійснює розрахункові операції, відбувається на підставі Повідомлення про відкриття зміни (форма № 2-ПРРО), закриття робочої зміни здійснюється на підставі Z-звіту.


Що таке електронний фіскальний звіт, створений програмним РРО?


Електронний фіскальний звіт, створений програмним реєстратором розрахункових операцій – це документ, що містить дані фіскального звіту, зареєстрований фіскальним сервером контролюючого органу, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити фіскального звіту за встановленою формою.


Чи може один СГ реєструвати та застосовувати програмні РРО наряду із класичними РРО?


Законодавчо не встановлено заборон та обмежень щодо застосування одним суб’єктом господарювання програмних реєстраторів розрахункових операцій наряду із класичними реєстраторами розрахункових операцій.


Що потрібно зробити для реєстрації програмного РРО?


Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.
Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 зі змінами та доповненнями.


Які обов’язкові реквізити повинен містити фіскальний звітний чек/Z-звіт?


Відповідно до п. 14 Постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.02 № 199 ”Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування” чеки всіх звітів повинні містити такі загальні реквізити:
— назву і адресу господарської одиниці;
— індивідуальний номер платника, перед яким друкуються великі літери ”ПН”. У разі коли суб’єкт підприємницької діяльності не зареєстрований як платник ПДВ, замість індивідуального номера платника повинен бути надрукований ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або ідентифікаційний номер згідно з ДРФО (для фізичних осіб), а замість літер ”ПН” — літери ”ІД”;
— фіскальний номер реєстратора, перед яким друкуються великі літери ”ФН”;
— заводський номер реєстратора;
— логотип виробника.


В яких випадках ФОП – платники ЄП не застосовують РРО та/або програмні РРО з 01.04.2021


До 01 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн., крім тих, які здійснюють:
○ реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
○ реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

З 01 січня 2021 року до 01 квітня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн., незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

○ реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
○ реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
○ реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
○ реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення ○ та напівдорогоцінного каміння;
○ роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
○ діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону № 265;
○ діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
○ діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
○реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків.


Чи треба застосовувати ПРРО або РРО при безготівкових розрахунках


Безготівкові розрахунки – це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

ПРРО та РК не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо).

При здійсненні розрахункових операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО або програмного РРО є обов’язковим. При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО або ПРРО не застосовується.


джерело ЗІР


Переваги програмного РРО


🔸 Економія на купівлі й обслуговуванні касових апаратів. ПРРО встановлюється на телефон, планшет або комп’ютер;

🔸 Всі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС;

🔸 Проста реєстрація програмного РРО в ДПС;

🔸 Легкий початок зміни за допомогою авторизації через КЕП; закриття зміни з автоматичним формуванням звіту;

🔸 Можливість передати чек покупцю в електронній формі;

🔸 Не потрібно ремонтувати й оновлювати пристрій — програмне РРО оновлюється автоматично!

🔸  Формування звітів в автоматичному режимі;


Розробники M.E.Doc пропонують наступні рішення для бізнесу


cashalot програмний рро

Детальніше про  ПРРО Cashalot

СОТА Каса

Детальніше про ПРРО СОТА Каса


джерело


Корисні новини:


Податковий календар і вихідні серпень 2020   Штрафи за незастосування рро   Програмні РРо 2020

програмний РРО СОТА КАСА   03 серпня змінюється режим операційного дня   cashalot Кашалот

інформаційно-технологічний супровід програм 1С та BAS   ефективні курси 1с підприємство   ЄДР не працюватиме з 5 по 16 серпня 2020 року