Оберіть своє місто:
02
10

1) Індексація зарплати — нюанси у жовтні

З огляду на індекс інфляції за серпень 2017 року (див. тут) у жовтні  2017 року нараховувати індексацію зарплати потрібно за такими ж  коефіцієнтами, як у вересні 2017 року.

Але Мінсоцполітики поки ще не надавало свого роз’яснення з цього приводу.

2) З 1 жовтня стартує пілотний проект із запровадження електронних земельних торгів

Постановою КМУ від 21.06.2017 р. №688 передбачено, що з 1 жовтня 2017 року по 20 червня 2018 року  територіальні органи Держгеокадастру реалізуватимуть пілотний проект із запровадження електронних земельних торгів. Порядок реалізації пілотного проекту затверджений цією ж постановою. Про це ми повідомляли тут>>

3) З 1 жовтня чинні зміни до Положення про порядок звітності депозитарними установами до НКЦПФР

НКЦПФР рішенням від 10.08.2017 р. №584 внесла зміни до Положення про порядок звітування депозитарними установами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Окрім того, викладено у новій редакції форми Довідки про перелік власників пакетів акцій та власників іпотечних цінних паперів (подається у складі щоквартальних адміністративних даних) та Довідки про власників пакетів акцій (подається у складі нерегулярних адміністративних даних).

4) Не пропустіть! 2 жовтня — граничний термін подання Звіту про контрольовані операції!

Граничний термін подання звіту про контрольовані операції – до 1 жовтня року, наступного за звітним. Якщо останній термін подачі звіту припадає на вихідний або святковий день, звіт подається наступного робочого дня. Таким чином, цього року звіт подається до 2 жовтня 2017 року, оскільки останній день, 30 вересня, припадає на вихідний день. Це підтверджують і податківці, зокрема, тут і тут.

Зверніть увагу, що за 2016 рік звітуємо за новою формою (зі змінами від 28.04.2017 р. №468). Аналіз змін від редакції читайте в аналітичній статті тут>>

Завантажити бланк Звіту можна тут>>

5) 13 жовтня діятиме закон про мовні квоти на телебаченні 

Мовити українською мовою 75% часу протягом тижня у часових проміжках 7:00-18:00 та 18:00-22:00 зобов’язали загальнодержавні телеканали. На місцевих каналах квота становить 60%. Якщо телекомпанія веде мовлення у кількох областях, вона прирівнюються до загальнодержавної. Це та інше —  у Законі від 23.05.2017 р. №2054-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації».

6) Зміни до Інструкції щодо заповнення форм обліку та подання інформації, пов’язаної зі здійсненням фінансового моніторингу

13 жовтня набере чинності наказ Мінфіну від 17.07.2017 р. №641, яким внесено зміни до Інструкції щодо заповнення форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу. Змінами, зокрема, уточнено порядок заповнення суб’єктами первинного фінмоніторингу та їх відокремленими підрозділами форми №2-ФМ «Реєстр фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу». Також зазнали змін Довідник кодів ознак фіноперацій за результатами внутрішнього фінмоніторингу, заходів із відстеження (моніторингу), щодо яких є підстави підозрювати, що вони пов’язані, стосуються або призначені для фінансування тероризму чи розповсюдження зброї масового знищення (додаток 3) та Довідник кодів документів, що засвідчують фізичну особу (додаток 4).

7) 14 жовтня — вихідний святковий день — День захисника України

Нагадаємо, що це свято встановлене 14 жовтня 2014 р. указом Президента Петра Порошенка та водночас цим же Указом скасовано День захисника Вітчизни, що відзначалося щорічно 23 лютого. Відтак з 2015 року цей день є державним святом і неробочим днем.

Цього року 14 жовтня є вихідним днем, субота. Як відомо, згідно зі ст. 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день спіпадає з вихідним днем, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тому за графіком 5-денного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю вихідний день у суботу 14 жовтня буде перенесений на понеділок 16 жовтня. А отже, цього місяця отримаємо трьохденний вікенд — з 14 по 16 жовтня.

Загалом у жовтні будемо мати 21 робочий днень та 10 неробочих (з них 9 вихідних і 1 день святковий). При цьому 13 жовтня робочий день має бути скорочений на годину (передсвятковий). Норми тривалості робочого часу на 2017 рік дивіться тут>>

8) З 19 жовтня буде посилено вимоги до діяльності банків-управителів фондів фінансування будівництва

Національний банк постановою від 18.09.2017 р. №92 вніс зміни до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні. Зокрема, змінено підхід до визначення спеціалізованих банків довірчого управління. Так, банк набуватиме статусу спеціалізованого банку довірчого управління, якщо обсяг операцій за договорами довірчого управління становитиме 50% і більше сукупних активів банку. Окрім того, встановлено спеціальні вимоги щодо діяльності банку, що є управителем ФФБ.

9) З 26 жовтня підвищуються штрафи за паркування на місцях для інвалідів

26 жовтня набере чинності Закон від 22.06.2017 р. №2109-VIII, яким вдосконалюється порядок забезпечення інвалідів місцями для паркування їх транспортних засобів або транспортних засобів, що здійснюють перевезення інвалідів та дітей-інвалідів. Також Законом посилюється адміністративна відповідальність за порушення встановлених Законом «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» пільг для зазначених осіб.

***

Також саме у жовтні очікується:

  • прийняття у другому читанні пенсійної та медичної реформ,
  • завершення судової реформи (за словами А. Парубія, це буде вже 3 жовтня),
  • розгляд законопроектів про зміни до Закону про бухоблік (законопроект №4646-д, аналіз змін читайте тут)
  • та, можливо, навіть продовження тестового режиму системи блокування ПН (законопроект №7115, докладно про нього тут).