Оберіть своє місто:
17
09
штраф за невикористання прро

При здійсненні розрахунків з використанням платіжного терміналу суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через зареєстрований реєстратор розрахункових операцій із роздрукуванням розрахункових документів.

За невиконання цієї умови передбачена відповідальність згідно з ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі:

○ 100 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) — за перше порушення;

150 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) — за кожне наступне порушення.


За  ст. 2 Закону № 265 , розрахунковий документ – документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну. Відповідно, квитанція платіжного терміналу (копія такої квитанції) не є розрахунковим документом у розумінні Закону № 265.

Квитанція платіжного термінала лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя електронного платіжного засобу, а не факт продажу товару (отримання послуг), тому квитанція платіжного термінала не є розрахунковим документом у розумінні Закону № 265.

Законом № 2346 визначені терміни та поняття, що застосовуються при здійсненні розрахунків та переказу коштів:

• документ за операцією із застосуванням електронних платіжних засобів – документ, що підтверджує виконання операції із використанням електронного платіжного засобу, на підставі якого формуються відповідні документи на переказ чи зараховуються кошти на рахунки (п. 1.5 Закону № 2346);
• електронний платіжний засіб – платіжний інструмент, який надає його держателю можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні держателю кошти та ініціювати їх переказ (п. 1.14 Закону № 2346).
•  платіжний термінал – електронний пристрій, призначений для ініціювання переказу з рахунка, у тому числі видачі готівки, отримання довідкової інформації і друкування документа за операцією із застосуванням електронного платіжного засобу (п. 1.32-1 Закону № 2346).

Інші статті за темою:

Часті запитання щодо ПРРО
Безкоштовний вебінар щодо роботи з СОТА Каса
КЕП для роботи з ПРРО
Кому  і відколи треба використовувати програмні РРО


джерело


Корисні новини:


Новий облік доходів ФОП   Державний реєстр РРО оновлено   КЕП для роботи з Програмним РРО

оформлення розрахункових документів з 1 08 2020   прро часті запитання   cashalot Кашалот

Програмні РРо 2020   вебінар сота каса можливості та початок роботи   Z-звіт при використанні програмного РРО

🔸 01.08.2020 року — усім суб’єктам господарювання можна користуватись програмними РРО як альтернатива апаратному РРО;
🔸 01.01.2021 року — розширюється перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим;
🔸 01.04.2021 року — застосування РРО є обов’язковим для всіх ФОП платників єдиного податку 2,3 та 4 груп незалежно від обраного виду діяльності.


cashalot програмний рро

Дізнатися більше про Cashalot

СОТА Каса

Дізнатися більше про РРО СОТА Каса