Оберіть своє місто:
04
02
підтвердження статусу єдинника 4

Сільськогосподарським товаровиробникам — юридичним особам для набуття або підтвердження у 2019 році статусу платника єдиного податку четвертої групи  потрібно не пізніше 20 лютого 2019 року надати податкову звітність:

  • контролюючому органу за основним місцем обліку платника – загальну податкову декларацію щодо всієї площі сільгоспугідь та/або земель водного фонду, з яких справляється податок, з додатками «Відомості про наявність земельних ділянок» та «Розрахунок частки с/г товаровиробництва за 2018 рік»;
  • контролюючим органам за місцем розташування земельних ділянок – звітні податкові декларації окремо щодо кожної земельної ділянки з додатками «Відомості про наявність земельних ділянок» (декларації подаються окремо за кожним кодом КОАТУУ за місцезнаходженням земельних ділянок).

Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку 4 групи є площа сільгоспугідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішній водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільгосптоваровиробника або надана йому у користування, у т. ч. на умовах оренди.


Підстави для анулювання реєстрації платника єдиного податку четвертої групи:

  • неподання повного пакету податкової звітності з обов’язковими додатками до контролюючих органів за місцем основного обліку та за місцезнаходженням земельних ділянок (част. 5 п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу України),
  • менший за 75 % розмір частки сільськогосподарського товаровиробництва юридичної особи у попередньому році (част. 4 п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу України).

Користувачі M.E.Doc подають до ДФС за основним місцем обліку платника податкову декларацію платника єдиного податку 4 групи щодо всієї площі сільгоспугідь та/або земель водного фонду, з яких справляється податок (ідентифікатор форми у М.E.Doc J0103803), із додатком «Відомості про наявність земельних ділянок» (J0138103), та «Розрахунок частки с/г товаровиробництва за 2018 рік» (J0303307).