Оберіть своє місто:
03
08

Оприлюднено проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку».

Мета наказу — приведення переліку ознак доходів фізичних осіб, що визначені Додатком до Порядку, до відповідності з прийнятими законодавчими змінами до Податкового кодексу України.

Додано нові види доходів фізичних осіб, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку:

🔸 доходи від операції з конвертації цінних паперів,

🔸 доходи від операцій з валютними цінностями,

🔸 інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов’язаннями Національного банку України,

🔸 сума (вартість) благодійної допомоги, надана визначеній категорії платників податків тощо.

Станом на сьогодні ці види доходів відображаються, як «Інші доходи».

Змінено порядок оподаткування доходів у вигляді спадщини чи подарунків, що отримані від членів сім’ї другого ступеня споріднення.

⚠️ До діючого Порядку заповнення та подання податковими  агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку зміни не вносяться.

Зміни вносяться до Додатку до Порядку, а саме:

Розділ 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб»: чинні назви ознак доходів приведені у відповідність з нормами Кодексу. Довідник доповнено новими ознаками доходів:

186 — Сума ненарахованих процентів за користування кредитом;

187 — Благодійна допомога, виплачена (надана) благодійниками;

188 — Дохід, отриманий благодійниками – фізичними особами;

189 — Дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням;

190 — Дохід у вигляді благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями;

191 – Сума коштів, яка надається платнику податку міжнародною фінансовою організацією у зв’язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках реалізації в Україні проектів міжнародної фінансової організації;

192 – Сума коштів, яка надається платнику податку іншою, ніж зазначена у підпункті 165.1.57 пункту 165.1 статті 165 Кодексу, фінансовою організацією чи фондом, що займається фінансуванням програм розвитку, у зв’язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках реалізації в Україні проектів такої організації чи фонду;

193 – Сума, прощена (анульована) кредитором (пп. 165.1.59 ПКУ);

194 – Інші доходи, які не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (пп. 165.1.49 ПКУ).

Ознака 127 «Інші доходи» також залишається.

Розділ 2 «Довідник ознак податкових соціальних пільг»: чинна назва податкової соціальної пільги приводиться у відповідність до норм Кодексу.

Якщо наказ приймуть, він набере чинності 1 жовтня 2018 року.

 

Проект акту оприлюднений на офіційній сторінці Міністерства фінансів Україні, про що повідомляє ДФСУ