Оберіть своє місто:
21
02
Зміни до Положення про реєстрацію платників ПДВ

Мінфін наказом від 29.01.2020 р. №30 вніс зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість. Станом на 28.02.2020 наказ опубліковано в «Офіційному віснику України», отже наказ набере чинності 9.03.2020.

Змінами передбачається:


🔸  Вдосконалення алгоритму формування ДПС України індивідуального податкового номера платника ПДВ для фізособи з метою ідентифікації її першої та повторної реєстрації як платника ПДВ, в тому числі для підприємців, стосовно яких до ЄДР внесено серію (за наявності) та номер паспорта.
ІПН для фізичних осіб складатиме 12-розрядний числовий номер, де 1 — 10-й знаки це реєстраційний номер облікової картки платника податків,
11-й та 12-й знаки — контрольні розряди, алгоритм формування яких встановлює ДПСУ.

🔸  Розширення кола осіб, уповноважених платником ПДВ на подання до контролюючого органу запиту про отримання витягу з реєстру платників ПДВ. Існує можливість подати такий запит особою, що відповідальна за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку суб’єкта господарювання.

🔸  Внесення відмітки «Реєстрація особи підлягає анулюванню» до Реєстру в день отримання контролюючим органом з ЄДР відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи (крім перетворення) або про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП або в день внесення до реєстру платників єдиного податку запису про застосування спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ. Разом з такою відміткою до Реєстру вноситься підстава для анулювання реєстрації відповідно до п. 184.1 ПКУ та дата виникнення підстави.

🔸  У випадку наявності у Реєстрі інформації стосовно особи про те, що її реєстрація платником ПДВ підлягає анулюванню, разом із даними з Реєстру, до дати здійснення анулювання реєстрації оприлюднюються відмітка «Реєстрація особи підлягає анулюванню», підстава для анулювання реєстрації платника ПДВ та дата виникнення такої підстави.

🔸  Слова «Державна фіскальна служба України» у всіх відмінках у тексті Положення замінено словами «Державна податкова служба України».


 Корисні новини


Акція від Дебет Кредит: краща ціна на передплату курс бухгалтерія сільськогосподарського підприємства для України звіт про зайнятість і працевлаштуванння