Системи для бізнесу » Зміни у декларації з ПДВ
Оберіть своє місто:
27
04

Внесено зміни до декларації з ПДВ і Порядку її заповнення та подання. Мінфін опублікував наказ від 23.03.2018 р. №381.

У новій редакції викладені додаток 1, 5 і 9 до форми податкової декларації з податку на додану вартість. Наказ набере чинності від першого числа місяця, що настане за місяцем його офіційного опублікування.

 

Наказ № 381 опубліковано 4.05.2018. Пункт 46.6 ПКУ передбачає, що оновлена форма застосовуватиметься  вже для звітування за червень.

 

Наказом затверджено зміни:

1. До форми декларації з ПДВ. У новій редакції викладено:

 

  • Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (додаток 1)
  • Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 5);
  • Розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними в статті 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (додаток 9).

2. До Порядку заповнення та подання податкової звітності з ПДВ:

 

Додаток 1.

Доповнено додаток 1 (Д1) двома новими таблицями (1.1 і 1.2). У разі коригування податкових зобов’язань у зв’язку із збільшенням суми компенсації за звітний період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, заповнюється таблиця 1.1 (Д1) .

Відомості про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1), крім розрахунків коригування, які складені у звітному періоді, за який подається декларація, та які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, що зазначені у таблиці 1.1 (Д1).

Додаток 5. 

У разі формування суми податкових зобов’язань за звітний  період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1 (Д5).

Відомості про суми ПДВ, вказані в податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих  в ЄРПН на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість, включені до суми податкових зобов’язань за минулі звітні періоди, зазначаються у таблиці 1.2 (Д5), крім податкових накладних, які складені у звітному періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, що зазначені у таблиці 1.1 (Д5).

Додаток 9.

Викладено в новій редакції норми п. 18 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі — Порядок № 21), відповідно до якого в таблиці 1 додатка 9 (ДС9) потрібно зазначати обсяг податкових зобов’язань із ПДВ із постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16 1.3 Закону України від 24 червня 2004 року N 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України», розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у ЄРПН. Тому згідно з цими змінами таблиця 1 додатка 9 (ДС9) складається з двох таких рядків:

рядок 1 – «Обсяг операцій з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними пунктом 16 1.3 статті 16 1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» (без податку на додану вартість)»;

рядок 2 – «Сума податку на додану вартість, нарахована за операціями, визначеними пунктом 16 1.3 статті 16 1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», відповідно до обсягу постачання товарів, зазначеного в рядку 1»;

3.  Таблиця 1.2  Розрахунку коригування сум ПДВ (Д1) та таблиця 1.2  Розшифровки ПЗ та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) заповнюються одноразово за звітний (податковий) період, за який вперше подається декларація з ПДВ, з урахуванням внесених Наказом №381 змін.