Как уведомлять контролирующий орган в случае неисправности РРО?

Поделиться

Каков порядок уведомления ГНС о появлении неисправности обычных и программных регистраторов — напоминание от налоговиков.

Користувачі реєстраторів розрахункових операцій зобов’язані інформувати орган контролю у випадку виникнення несправностей у роботі РРО та ПРРО.

Це положення передбачене Законом України № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Що робити у випадку несправності РРО та ПРРО

Якщо несправність виявлена у класичному РРО або пошкоджені засоби контролю, необхідно:

  • письмово чи засобами телекомунікацій впродовж робочого дня проінформувати про несправність центр сервісного обслуговування у довільній формі;
  • письмово чи засобами телекомунікацій впродовж двох робочих днів від дати появи несправності чи виявлення пошкодження надіслати повідомлення до органу контролю у довільній формі.

У випадку, коли несправність чи пошкодження з’явились у ПРРО, суб’єкту господарювання слід:

  • за допомогою засобів телекомунікацій повідомити орган контролю шляхом подання Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО
  • проінформувати про несправність виробника такого програмного РРО чи центр сервісного обслуговування у разі його наявності впродовж дня.

Зверніть увагу! Також необхідно подавати Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО у випадку викрадення або компрометації особистого ключа до органу контролю та до виробника ПРРО чи його сервісного центру. 

Нагадаємо, що законом не встановлено обмежень щодо використання одночасно РРО та програмного РРО. Зазначається, що суб’єкт господарювання має право самостійно прийняти рішення щодо користування звичайними чи програмними реєстраторами розрахункових операцій.

Зверніть увагу! У разі переходу з використання РРО на програмний РРО, реєстрація класичного РРО буде скасована.

Інші матеріали щодо РРО та ПРРО

Читайте також:

Следите за нами
Поделиться
Комментарии

Комментариев пока нет ...

Полезные статьи