ФОП на єдиному податку має оборот більше 1 млн. – чи реально уникнути РРО?

Поділитись

ФОП 2-4 групи єдиного податку може не використовувати реєстратори розрахункових операцій у випадку неперевищення доходу в 1 млн грн впродовж календарного року. Ця норма діяла до 01.01.2021, що далі?

Податківці відповідають на запитання: чи можуть ФОП – платники єдиного податку другої – четвертої груп, обсяг доходу яких склав у 2020 році понад 1 млн грн,  але не досягнув встановленої межі у 1, 32 млн грн для обов’язкового використання РРО, подати заяву для скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій?

Податківці зазначають, що відповідно до пункту 2 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб’єкти господарювання повинні видавати покупцеві товарів чи послуг при  їх придбанні чи поверненні,  розрахунковий документ за визначеною законодавством формою у паперовій чи електронній формі, а також за допомогою QR-коду.

Хто не використовує РРО/ПРРО?

Відповідно до пункту 6 статті 9 Закону № 265, РРО та/або ПРРО, а також та розрахункові книжки не використовуються ФОП, що є платниками єдиного податку, для яких встановлена можливість не використовувати РРО чи ПРРО у відповідності до ПКУ. 

Пункт 296.10 статті 296 Податкового кодексу визначає, що платники ЄП першої групи не використовують РРО чи ПРРО.

З якої межі доходу починається обов’язок використання РРО

Пункт 61 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення» Податкового Кодексу, що визначає можливість для ФОП 2-4 групи єдиного податку не використовувати реєстратори розрахункових операцій у випадку неперевищення доходу в 1 млн грн впродовж календарного року. Ця норма діє до 01.01.2021 внаслідок прийняття Закону № 1017-IX, що серед іншого заміняє у ПКУ визначену суму в 1 млн гривень на 220 розмірів мінімальної зарплати, що встановлена на цей рік.

Зверніть увагу на наступний момент:

  • до 01.01.2021 року діяла норма щодо неперевищення доходу в 1 млн гривень;
  • з 01.01.2021 року обсяг доходу не має перевищувати 220 розмірів мінзарплат.

Відповідно, якщо дохід ФОП, що є платником ЄП 2-4 групи, за 2020 рік перевищив 1 млн грн, такий платник зобов’язаний використовувати РРО чи ПРРО відповідно до ПКУ.

Податковим кодексом визначено, що у раі перевищення встановленої суми доходу, за якою починається обов’язок використання реєстраторів розрахункових операцій, таке використання слід розпочати з першого дня наступного після перевищення кварталу.

Застосовувати ПРРО чи РРО такий підприємець повинен протягом усього подальшого часу реєстрації, як платника єдиного податку.

Скасування реєстрації ПРРО або РРО

Підприємець має право скасувати реєстрацію ПРРО чи РРО у разі, якщо подальша його діяльність не вимагатиме використання реєстраторів розрахункових операцій.

Також можливо скасувати реєстрацію РРО та/або ПРРО у разі подальшого здійснення діяльності у безготівковій формі шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через банк або банківський термінал.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті