BAS Управління автотранспортом

Поділитись

Транспорт – ключовий сполучний елемент між усіма галузями економіки, що забезпечує стабільний рух товарних ресурсів шляхом переміщення їх до точки призначення в потрібному обсязі, з мінімальними витратами часу і фінансів.

Оптимальною для організації та обліку перевезень є профільна програма лінійки продуктів BAS.

Функціонал програми «BAS Управління автотранспортом»:

Управління автопарком

Блок «Управління автопарком» оснащений класифікатором транспортних засобів та устаткування, в ньому ведеться облік подорожніх листів, товарно-транспортних накладних. Тут фіксується інформація про автотранспортні засоби та обладнанні компанії. Передбачена виписка і облік подорожніх листів для легкового авто, шляхових листів для вантажного та спеціального автомобіля, дорожніх листів для автобуса і будівельної машини.

Автоматизоване робоче місце диспетчера

Реалізовано функціонал «Автоматизоване робоче місце диспетчера» для швидкого розподілу замовлень від покупців по транспортним засобам (ТЗ). Він дозволяє оперативно створювати замовлення, маршрутні листи, шляхові листи, рознарядки на випуск ТЗ. Додатковий сервіс у вигляді закладок, розташований в нижній частині форми, допомагає швидко виконати сортування і пошук подорожніх документів по заданих параметрах, отримати деталізацію за поточним файлом.

Автоматизоване робоче місце механіка

Розроблено блок «Автоматизоване робоче місце механіка». Тут оптимізований облік і ведення документів по проведених ремонтних робіт транспортних засобів, кількості і різновидів встановлених при цьому запчастин.

Вкладки в нижній частині вікна АРМ містять додаткові відомості:

 • інформація – відображає облік найважливішої інформації про транспортний засіб: пробіг, попередження про наближення терміну техобслуговування, завершення терміну актуальності документів і облік паливних карт;
 • шини – вказаний список шин, встановлених на ТЗ, наводиться інформація про норму пробігу, його фактичних і залишкових показниках;
 • акумулятори – містить облік акумуляторів, встановлених на ТЗ. За допомогою кнопки «Звіти» цієї закладки формується звіт «Наближення терміну зносу агрегатів»;
 • запчастини – відображає облік запчастин, списаних на ТЗ, формує звіти «Рейтинг ТЗ за витратами на ремонт», «Відомість витрати запчастин і робіт на ТЗ»;
 • ремонтні листи – облік проведених документів «Ремонтний лист». За допомогою кнопок вкладки створюються ремонтні листи, формуються звіти «Відомість по ремонтам і обслуговуванню», «Рейтинг ТЗ за витратами на ремонт».

Облік ПММ

Блок «Облік ПММ» – реєстрація залишків, заправка / слив ПММ, розрахунок витрати палива на одиницю транспорту, облік операцій з технічними рідинами, звіти, що дозволяють отримати повну картину про рух транспорту і використанні палива, витрату технічних рідин. Серед іншого, підставою для витрат ПММ є шляховий лист.

У програмі зберігається інформація по автозаправних станціях, формується номенклатурний склад ПММ (паливо, масла, талони), список взаємозамінних аналогів.

Реквізит

Зміст

Група ПММ

Вибирається зі списку:

● паливо: облік марок палива;

● масла: облік марок мастильних матеріалів;

● талони на видачу ПММ

Номенклатура

Значення цього реквізиту використовується при обліку перевезень, при видачі та списання ПММ. Вибирається з «Номенклатури».

Щільність

Щільність використовується при розрахунку кількості літрів при заправці ГСМ «зі складу».

Вести облік залишків тех. рідини

Включає ведення обліку залишків ТР на ТЗ. Якщо технічна рідина була задіяна в рухах по регістрах, то міняти цей показник не можна.

Перемикач «Літровий»

Перемикач, доступний тільки для групи ПММ «Талони»

Номінал

Для літрового талона – облік кількості палива в літрах.

Для гривневого талона – облік вартості палива, що відпускається, в гривнях.

ПММ талона

Паливо для зазначеного талона.

Таблична частина закладки «Аналоги»

Замінний аналог для ПММ. Аналоги можна вводити тільки для ПММ, які належать до груп «Паливо», «Масла» і «Присадки та технічні рідини». Для талонів аналоги будуть братися як аналоги значення реквізиту «ПММ талона».

Таблична частина закладки «Ціни контрагентів»

Облік зареєстрованих цін контрагентів для зручності взаєморозрахунків.

Складський облік

Блок «Складський облік», дозволяє відобразити оподаткування запчастин, облік вартості палива, технічні рідини, матеріалів, провести облік видачі запчастин і матеріалів, проаналізувати підсумки інвентаризацій і виконати облік і контроль залишків, відстежити всі списання товарів на автомобіль.

Управління операціями з покупцями і постачальниками

Блок «Управління операціями з покупцями і постачальниками» реєструє облік діяльності з надання та отримання послуг, виписки рахунків покупцям і постачальникам. Бізнес-процеси включають взаємодію і взаєморозрахунки контрагентів. Це зустрічі, переговори і т.д. Програма дозволяє їх планувати, реєструвати, вести їх облік і обробляти результати такої взаємодії.

Облік ремонтів і агрегатів

Блок «Облік ремонтів і агрегатів» систематизує заявки на ремонт, фіксацію планових ТО, звітність для аналізу всіх використаних матеріалів. Передбачена опція ранжирування машин за критерієм витратності на ремонтні роботи.

Реквізити документа «Ремонтний лист»

Реквізит

Зміст

Організація

Назва підприємства, від імені якого складається акт.

ТЗ

Несправний автомобіль або обладнання, що підлягають ремонту. Облік по ньому вибирається з довідника «Транспортні засоби та обладнання».

Спосіб ремонту

 • Складається з двох значень:
 • Власна ремонтна зона;
 • Автосервіс.

Виконано

Проставлений прапорець – показник виконання ремонтного листа. Якщо документ не виконаний, рух по регістрах не здійснюється, крім регістру «Стан ТС».

Склад або Автосервіс

Значення, вибране в даному полі, залежить від значення реквізиту «Спосіб ремонту». У разі вибору ремонт на «Власної ремонтній зоні», то вибір значення виконується з довідника «Склади (місця зберігання)». З цього складу проводиться отримання запасних частин. Якщо обраний спосіб ремонту «В автосервісі», облік виконується з довідника «Контрагенти».

Вид ремонту

Облік виду виконуваного ремонту транспортного засобу.

Вироблення

Реквізит доступний лише для ремонту, де включений прапорець «Використовувати в плануванні ТО». Параметр вироблення (на малюнку «Пробіг загальний») підставляється з довідника «Моделі транспортних засобів і устаткування».

Період ремонту

Початок: час

Закінчення: час

Плановані дата і час початку і закінчення ремонту.

Облік ДТП і штрафів водіїв

Блок «Облік ДТП і штрафів водіїв» оформляє документи про ДТП, веде облік статистики причин подій на дорозі, облік завданих збитків, становить список водіїв-порушників.

Управління персоналом

Блок «Управління персоналом» проводить нарахування заробітної плати за дорожніми листами, зберігає розрахунки по заробітній платі, веде облік вироблення, фіксує облік робочого часу боярина.

Облік доходів і витрат

Блок «Облік доходів і витрат» передбачає облік всіх прямих і супутніх витрат на машини. Сервісні можливості прикладного рішення: автоматизований пошук, доступ до облікової інформації, робота з розділеними інформаційними базами, Інтернет підтримка, автоматичне оновлення конфігурації.

Переваги використання програми «BAS Управління автотранспортом» для автотранспортного підприємства:

 1. Керівництво автопарком і здійснення обліку процесів компанії з мінімальними витратами часу;
 2. Консолідація всієї інформації про транспорт в одній програмі;
 3. Широкий спектр аналітичної звітності.

Купуючи прикладне рішення «BAS Управління автотранспортом» в нашій компанії, ви отримаєте безкоштовно:

 • Установку програми нашими фахівцями за допомогою віддаленого доступу.
 • Виконання первинних налаштувань обліку в програмі консультантами компанії «Системи для бізнесу». З вами будуть працювати не тільки програмісти, але і фахівці з бухгалтерським досвідом.
 • Знижку аналогічну вартості 4 місяців обслуговування згідно з договором ІТС 8 + 4.

Ми рахуємо Вашу користь не тільки у гривнях, а й у годинах вільного часу, який звільниться після впровадження ПО.

Слідкуй за нами
Поділитись

Корисні статті