Cashalot

Поділитись

Cashalot (Кашалот) — програмний РРО (ПРРО), який дозволяє швидко реєструвати розрахункові документи (чеки продажу, чеки повернення, денні звіти і так далі) на сервері ФСКО онлайн або оффлайн.

ПРРО Кашалот

Комплексне рішення підходить як торговим точкам, так і великим виробникам. Розроблено для оформлення роздрібного продажу товарів та послуг в стаціонарних або виїзних місцях торгівлі. ПРРО також надає можливість організувати облік проданих товарів.

Основні функції Cashalot

 • Оперативна реєстрація кас в ДПС;
 • Проведення розрахункових операцій, вибір способу розрахунку за товар, фіскалізація чеків;
 • Створення необхідної кількості кас;
 • Інтеграція з програмами М.E.Doc, BAS, SAP та інше (функції доробляються);
 • Відсутні обмеження по кількості найменувань товарів і послуг;
 • Створення нових довідників або імпорт тих, що існують;
 • Формування X-звітів і Z-звітів в автоматичному режимі;
 • Підтримка роботи офлайн впродовж 36 годин за відсутності інтернету, відновлення роботи після відновлення підключення;
 • Онлайн-кабінет адміністратора для оптимального адміністрування кас;
 • Робота з чеками: друкування або відправлення клієнтам чеків з допомогою QR-коду або на електронну пошту;
 • Можливість надання знижок на товари (знижка на суму або відсоток);
 • Контроль готівки в касі.

ПРРО Кашалот реалізовано за принципом клієнт-серверної архітектури, яка включає:

 • Серверну частину — бек-офіс програми. Бек-офіс — легкий хмарний сервіс для сучасних підприємців. Авторизація користувачів відбувається стандартно за допомогою введення логіна і пароля. Передбачена двофакторна авторизація. Ця частина програми забезпечує облік, реєстрацію кас, реєстрацію господарських одиниць, а також налаштування та визначення ролі користувачів. Передбачено централізоване ведення довідників (номенклатури, знижок і так далі), централізоване ведення програм лояльності.
 • Робоче місце касира призначене для проведення роздрібних продажів товарів та послуг, дозволяє організувати облік товарів і отриманих оплат у вигляді як готівки, так і безготівки.

Функціональні особливості робочого місця касира в Кашалот:

 • Авторизація співробітника по кваліфікованому електронному підпису (КеП);
 • Підтримка повноцінної роботи сервісу без інтернет-підключення протягом максимум 36 годин.
Детальніше про режим оффлайн
ПРРО передбачає роботу в режимах онлайн і офлайн. Online режим роботи ПРРО діє за наявності інтернет-підключення і зв’язком з фіскальним сервером контролюючого органу (ФСКО). Так відбувається відкриття зміни, реєстрація чеків на ФСКО, отримання фіскального номера, надання чека покупцеві. У офлайн форматі відбувається присвоєння чекам фіскальних номерів із заздалегідь виділеного ФСКО запасу. Усі чеки записуються у тимчасову чергу поки що не переданих чеків разом з іншими повідомленнями (“перехід в офлайн з вказанням часу”, “закінчення зміни/Z- звіт”, “відкриття зміни/нульовий чек” і тому подібне).

Робота без підключення до мережі не може тривати більше 36 годин. На чеках відображається, що операція розрахунку була проведена в офлайн-режимі. В цілому, фіскальні номери для офлайн-роботи використовуються не більше 168 годин упродовж одного календарного місяця. Загальна тривалість автономного режиму додається кожного разу при припиненні зв’язку з ФСКО.

Якщо впродовж календарного місяця автономний режим тривав 168 годин або більше, або була одноразово перевищена максимальна тривалість роботи офлайн (більш, ніж 36 годин), ПРРО переходить в режим блокування. У режимі “заблоковано” припиняється здійснення розрахункових операцій. Перед блокуванням користувач ПРРО отримує попередження про майбутнє блокування і повідомлення про доцільність закриття зміни (відразу ж або після відновлення інтернет-підключення).

 • Робота з усіма варіантами розрахунку за товар: готівкові, банківські картки, змішана оплата, підключення систем лояльності. Не має значення, яку форму плати за товар вибрав клієнт, програма підтримує також бонуси, подарункові сертифікати або купівлю товарів в кредит.
 • Досить сформувати чек, вибравши потрібні номенклатури товарів або послуг, підписати КЕП і відправити інформацію у ДПС. А після отримання квитанції надати клієнтові фіскальний номер чека зручним для нього способом.
 • З програмним реєстратором розрахункових операцій вам не треба щомісячно оплачувати послуги еквайринга, адже ваші чеки фіскалізуються безпосередньо в податковій службі.
 • Друк чека, передача чека клієнтові на e-mail чи у вигляді QR- коду;
 • Підтримка сканування штрих-кодів, підключення ваг, підтримка роздруковування чеків;
 • Відкриття і закриття зміни в автоматичному режимі.

Головні переваги використання ПРРО Cashalot

преимущество-кашалотОсобистий кабінет: реєстрація госп. одиниць, реєстрація кас; адміністрування і призначення доступу, управління кас; автоматичне завантаження і установка оновлень;

преимущество-кашалотПідтримка будь-якого способу розрахунку за товар: готівкова оплата, оплата карткою, безготівка, змішана оплата, використання систем лояльності;

преимущество-кашалотВибір наявних довідників (номенклатури, перелік клієнтів, система лояльності, довідник УКТЗЕД) створення нових довідників або імпорт призначених для користувача.

Якщо Ви купуєте ПРРО Кашалот у нас, то отримуєте:

 1. Консультації від кваліфікованих фахівців по роботі з ПРРО, які пройшли спеціальну сертифікацію від розробника;
 2. Відповіді на питання, що стосуються впровадження ПРРО на вашому підприємстві;
 3. Технічні консультації і допомогу з налаштування.

Замовити безкоштовну демонстрацію продукту можна тут:

Як купити ліцензію на використання ПРРО Cashalot

Ціна ліцензії залежить від кількості кас, якими ви плануєте користатися.

Кількість кас Фізична особа підприємець Юридична особа
1-2 980 грн. 1970 грн.
3-9 665 грн. 1430 грн.
10 и більш 440 грн. 1025 грн.

Робота з Кашалот складається з трьох основних етапів:

 1. Продавець проводить сканування штрих-кодів товарів, проводить додавання товарів вручну або по найменуванню.
 2. Покупець оплачує за товар або послугу готівкою або карткою, касир оформлює замовлення і підтверджує чеком, який передається в ДПС, де чеку присвоюється унікальний номер з QR-кодом.
 3. Отримавши квитанцію від контролюючого органу з номером чека, продавець направляє його клієнтові: на e – mail, в sms або у месенджер у вигляді QR-коду.

Технічні особливості встановлення Cashalot:

Детальніше

Програма встановлюється з дистрибутиву. На дистрибутив встановлюються всі подальші оновлення програми. Версії дистрибутиву програми завжди доступні для завантаження на нашому сайті. Для установки треба заздалегідь скопіювати файл дистрибутиву на жорсткий диск пристрою, на якому планується установка.

Після запуску на виконання файлу дистрибутиву активізується майстер установки програми і почнеться сам процес установки. В процесі установки дотримуйтеся інструкції програми-інсталятора.

Рішення побудоване на основі реалізації сервісно-орієнтованої клієнт-серверної архітектури і передбачає:

 • зберігання даних на базі СУБД MySQL;
 • застосування необхідних засобів захисту (аутентифікації користувачів, прав доступу, засобів перехресної перевірки інформації і тому подібне);
 • використання стандартних транспортних протоколів мережі Інтернет https для транспортування інформації;
 • оформлення документів розрахунку здійснюється за допомогою клієнтської частини – ПРРО Кашалот, що встановлюється на робочу станцію користувача і запускається локально.

Обмін інформацією між сховищем даних клієнтської частини і фіскальним сервером ДПС реалізується на рівні ХМL-документів із застосуванням технології веб-сервісів на базіAPI. Для оптимального функціонування ПРРО Кашалот, що являється клієнтським десктопним ПЗ, рекомендовані системні і програмні вимоги:

 1. Операційна система: програмне рішення правильно працює на ПК з операційними системами Microsoft з встановленими рішеннями безпеки. Слід використати актуальні ОС (Windows 10 або Windows Server 2019) відповідно до потреб користувача.
 2. Обладнання: процесор з мінімальною частотою від 2 ГГц; оперативна пам’ять мінімум 2 GB; вільне місце на диску — мінімум 1,5 GB; кольоровий графічний дисплей (від 1440 х 1024), миша і клавіатура; установлений український або російський мовний стандарт; підтримка кирилиці в ОС; доступ до поштового сервера; наявність зв’язку з фіскальним сервером контролюючого органу.
 3. Мережа: для роботи користувача необхідний доступ до мережі Інтернет.

Пропускна спроможність каналу залежить від інтенсивності роботи. Додаткові пристрої: можливий набір пристроїв для устаткування робочого місця касира: системний пристрій зі встановленими програмними модулями (комп’ютер) монітор касира; принтер чеків; платіжний облаштування (POS термінал) ваги; сканер штрих-кодів.

Таким чином, купуючи ліцензію на ПРРО Кашалот в нашій компанії, ви отримаєте надійний інструмент оперативного обліку касових операцій і якісні консультації по роботі із ним.

Зверніть увагу також на серію навчальних інструкцій з користування ПРРО Кашалот у зручному відеоформаті.

Довіряйте автоматизацію обліку професіоналам — ТОВ “Системи для бізнесу”!

Читайте корисні статті та новини за темою:

Слідкуй за нами
Поділитись

Корисні статті

Детальніше
Звітність по РРО / ПРРО
13.04.2022

Програмні РРО з'явилися як альтернатива класичним РРО ще два роки тому, і тоді ж були визначені основні вимоги до оформлення по ним звітності. Але з-за законодавчої нестабільності стандарти постійно змінюються, і у суб'єктів економічної діяльності, які використовують програмний реєстратор виникають питання по формах і змісту звітності. У статті розглянемо основні моменти, які пов'язані з цим.

Детальніше