Як перереєструвати ПРРО у випадку зміни найменування чи адреси

Поділитись

Адреса господарської одиниці або її найменування зазнало змін — як перереєструвати програмний РРО? Пояснення від податківців.

Зауважте, що цей порядок чинний для проведення перереєстрації саме програмних РРО. Щоби перереєструвати класичний РРО, керуйтесь положеннями Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги).

Коли потрібно провести перереєстрацію ПРРО?

Перереєстрацію програмного РРО слід провести у випадку:

  • зміни найменування, ПІБ або податкового номера суб’єкта господарювання без припинення юрособи або підприємницької діяльності ФОП;
  • зміни найменування або адреси господарської одиниці, де використовується програмний РРО. 

Вказані положення передбачені пунктом 8 розділу ІІ Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 23.06.2020 р. № 317.

Як відбувається перереєстрація програмного РРО: порядок дій

Щоби провести перереєстрацію, необхідно подати Заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО з позначкою «Перереєстрація». Ідентифікатор наведеної форми J/F 1316602. Форма заяви встановлена Додатком 1 до Порядку №317. Щоби завантажити заяву, натисніть тут.

Відповідно до пункту 10 розділу ІІ цього Порядку, для проведення перереєстрації та змін в інформації стосовно ПРРО передбачені порядок і терміни, що аналогічні визначеним для здійснення реєстрації.

У разі, якщо після реєстрації ПРРО виникає потреба внести зміни у дані, вказані в реєстраційній Заяві чи розрахункових документах, суб’єкт господарювання повинен спершу подати нову Заяву з позначкою “Перереєстрація”, а потім формувати до фіскального сервера електронні розрахункові документи з оновленими реквізитами.

У випадку зміни даних, що містяться у Реєстрі, суб’єкт господарювання повинен закрити зміну та подати Заяву з позначкою “Перереєстрація”, після чого сформувати електронні розрахункові документи та направити їх на реєстрацію до фіскального сервера.

Крім того, пункт 11 розділу II Порядку № 317 визначає, що перереєстрація ПРРО  засобами інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС впродовж 2 робочих днів відбувається за наступних умов:

  • у випадку зміни місцезнаходження або місця проживання;
  • включення або невключення суб’єкта господарювання до Реєстру великих платників податків;
  • при реорганізації контролюючих органів;
  • з інших причин, при яких відбувається зміна органу контролю, де суб’єкт господарювання перебуває на обліку як платник податків.

Нагадаємо, що фіскальний номер ПРРО не змінюється у разі перереєстрації ПРРО та зберігається за програмним РРО до повного скасування реєстрації.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...