Нові рахунки бухобліку від Мінфіну
Мінфін оновив рахунки бухгалтерського обліку. Наказом від 10.01 №10 планується додати нові субрахунки та внести зміни до існуючих.
Нові рахунки бухгалтерського обліку 2024
Міністерство фінансів України планує оновити:
- Інструкцію застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Мінфіну від 30.11.1999 р. № 291;
- Порядок застосування типових форм первинного обліку об’єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів.
Відповідні зміни передбачає Наказ Міністерства фінансів від 10.01.2024 року № 10. Цей наказ вступив у дію з дати офіційної публікації. Зміни вносяться для приведення документів у відповідність до Закону України від 30.06.2021 р. № 1591-IX «Про платіжні послуги» щодо відображення в бухобліку господарських операцій із надання платіжних послуг небанківськими надавачами фінансових платіжних послуг.
Розглянемо, які зміни планується внести до Плану рахунків:
- у рахунку 30 «Готівка» вводяться в дію нові субрахунки для використання підприємствами, що проводять готівкові операції з використанням реєстраторів розрахункових операцій:
- 308 «Готівка в національній валюті за операціями, проведеними із застосуванням РРО»;
- 309 «Готівка в іноземній валюті за операціями, проведеними із застосуванням РРО»;
- на рахунку 68 «Розрахунки за іншими операціями» додано субрахунок 686 «Розрахунки за операціями з переказу», що призначений для обліку розрахунків за операціями надання платіжних послуг надавачами фінансових платіжних послуг.
- на рахунку 70 «Доходи від реалізації» вводяться нові субрахунки для використання надавачами платіжних послуг, для яких надання цих послуг є основним видом діяльності. На відповідному рахунку такі надавачі , узагальнюють відомості щодо процентів та комісійних доходів:
- 706 «Дохід процентний від фінансових послуг»;
- 707 «Дохід комісійний від фінансових платіжних послуг».
- відредаговано рахунок 12 «Нематеріальні активи» — виключено слова «(знаки для товарів і послуг)»;
- оновлено субрахунок 376. Нова назву субрахунку 376 — «Розрахунки за позиками та кредитами». Субрахунок 376 призначено для ведення обліку розрахунків за позиками членам кредитних спілок у кредитних спілках та наданими кредитами користувачам платіжних послуг надавачами фінансових послуг, за винятком банків.
Зміни, внесені до Порядку застосування типових форм первинного обліку об’єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів, виключно косметичні. Зокрема, у пункті 4.4 розділу 4 Порядку слово «термін» замінять на «строк».
Інші важливі новини для бухгалтера
Вам можуть бути корисні інші наші матеріали:
- Який розмір штрафу за недотримання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю? Нагадуємо головне.
- Важливо: юридичні особи повинні зареєструвати електронний кабінет в ЄСІТС до 20 лютого
- Податківці нагадують про використання структурованого формату призначення платежу та використанні кодів виду сплати.
- Рахуємо компенсацію за невикористані відпустки до і після 31.12.2023 — роз’яснення фахівців Мінекономіки
- Готуємо наказ про стан військового обліку
- Граничні терміни сплати податків та подачі звітності в лютому 2024
- Зміни 2024 до Класифікатора професій
Коментарів поки що немає...