logo

Спецгрупу скасовано: розраховуємо граничний дохід ФОП єдинника 3 групи

Поділитись

Податківці повідомляють, що після скасування спецгрупи спрощеної системи зі ставкою 2%, дохід, отриманий на спецгрупі, не буде враховуватись до суми граничного обсягу доходу.

Скасування спецгрупи 2% з 1 липня

Податківці ГУ ДПС у Львівській області опублікували, як буде проводитися розрахунок граничного обсягу доходу для платників єдиного податку третьої групи для подальшого перебування на єдиному податку після скасування воєнного стану.

Відповідно до пункту 9.9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ після завершення воєнного стану на території України платники ЄП 3 групи, які станом на цю дату застосовували особливості оподаткування, передбачені цим пунктом, з першого дня місяця, наступного за місяцем закінчення воєнного стану, автоматично переходять на попередню систему оподаткування. При цьому, як зазначили податківці, після автоматичного повернення на 3 групу спрощеної системи з попередньою чинною ставкою ЄП,  дохід, отриманий на спецгрупі, не враховується до суми граничного обсягу доходу, визначеного підпунктом 3 пункту 291.4 статті 291 Податкового Кодексу.

Нагадаємо, що з 1 липня планується скасувати спецгрупу ЄП зі ставкою 2%. Це передбачає законопроєкт № 8401 від 31.01.2023 (прийнятий за основу з доопрацюванням положень). Докладніше читайте за посиланням.

Відповідно до Податкового кодексу, платник податку може самостійно відмовитися від використання спецгрупи ЄП. Для цього слід подати заяву. Перехід на попередню систему оподаткування у цьому випадку відбудеться  з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення. Зверніть увагу: платник повертається на групу ЄП, на якій перебував до переходу на спецгрупу, у випадку, якщо у заяві про відмову від спецгрупи не вказано про перехід на сплату інших податків і зборів.

Інші новини за останній час

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись

Коментарів поки що немає...

Корисні статті