logo

Законопроект 11416 д про збільшення податків прийнято!

Поділитись

Нові розміри військового збору для працівників та ФОП, підняття ставки податку на прибуток та подання Об’єднаного Звіту щомісяця — деталі Законопроекту 11416 д.

Військовий збір для ФОП і працівників, Зміни в Об’єднаному звіті, Нові ставки податку на прибуток законопроект 11416 д

Чи піднімуть податки з 1 жовтня — законопроєкт 11416д

Найближчим часом очікуємо на податкові зміни — серед іншого, у ФОП вперше з’явиться військовий збір. Окрім того, для Об’єднаної звітності планується змінити період подання звіту, встановити нові ставки податку на прибуток та запровадити ряд інших змін.

Нагадаємо, ось тут ми писали, що проект Державного Бюджету 2025 передбачає скасування пільги з ЄСВ для підприємців та оновлення індексації.

Законопроєкт 11416-д від 30.08.2024 про внесення змін до ПКУ щодо  оподаткування під час воєнного стану прийнято за основу з доопрацюванням положень відповідно до частини 1 статті 116.

Цей Законопроєкт планується прийняти в цілому у жовтні, у такому випадку передбачені ним зміни слід буде застосовувати вже з 01.10.2024. 

Розглянемо зміни, запропоновані проектом.

Військовий збір для ФОП і працівників — нові розміри з 1 жовтня

Значна частина змін, запропонованих доопрацьованим законопроєктом 11416 д, стосується змін до військового збору. Тепер сплачувати ВЗ будуть не лише працівники, а також і фізичні особи підприємці. Пропонується сплачувати ВЗ з доходів, викладених у статті 163 Податкового кодексу України, у наступних розмірах:

  1. для працівників ставка ВЗ становитиме 5%;
  2. для ФОП, що є платниками ЄП 3 групи спрощеної системи оподаткування — ставка ВЗ складе 1% від від доходу;
  3. для ФОП 1, 2 та 4 груп спрощеної системи ВЗ становитиме 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої станом на 1 січня звітного року, на місяць. Нагадаємо, протягом 2025 року мінімальну заробітну плату планується залишити на рівні 8000 грн.

Нові ставки військового збору запроваджуються на період воєнного стану, до 31 грудня року припинення або скасування воєнного стану. Окрім того, планується створити спеціальний фонд Державного бюджету України для спрямування ВЗ напряму на потреби фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони.

платники ВЗ попередня ставка ВЗ нова ставка ВЗ термін сплати ВЗ
працівники (особи, передбачені у пункті 162.1 статті 162 ПКУ) 1,5% з доходів, визначених статтею 163 ПКУ 5% з доходів, визначених статтею 163 ПКУ без змін щодо порядку утримання ВЗ із заробітної плати
ФОП– платники єдиного податку 1, 2 та
4 групи
 — 10% розміру мінімальної зарплати, станом на 1
січня податкового/звітного року, на календарний місяць
сплачують військовий збір авансом до 20
числа включно поточного місяця або авансовим внеском за період (квартал або рік), проте не більш як до кінця поточного року. Суми військового збору, включно з авансовими щомісячними внесками, потрібно відобразити у податковій декларації платника ЄП.
ФОП– платники єдиного податку 3 групи  — 1% від доходу, визначеного згідно зі статтею 292 ПКУ сплачують військовий збір  у термін 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації платника ЄП за відповідний квартал. Суми військового збору необхідно відобразити в податковій декларації платника ЄП.

Окрім того, доходи фізосіб, передбачених у пункті 162.1 статті 162 ПКУ, нараховані за наслідками податкових періодів до набрання чинності Законом на основі законопроєкту 11416д, оподатковуються за ставкою ВЗ, що діяла до набрання чинності цим Законом, незалежно від дати фактичної виплати.

Зміни в Об’єднаному звіті — законопроект 11416-д

Квартальний період подання Об’єднаного звіту неодноразово критикували за неточність. Наразі законопроект 11416-д пропонує встановити для Об’єднаної звітності звітний/податковий період місяць. Це положення вступає в дію вже з 01 січня 2025 року.

Нові ставки податку на прибуток

Також законопроект 11416-д від 30.08.2024 передбачає зміни щодо оподаткування податком на прибуток, зокрема:

  • планується встановити ставку податку на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50 відсотків;
  • для оподаткування небанківських фінансових установ (за винятком страховиків), планується встановити базову ставку податку на прибуток підприємств для цілей оподаткування прибутку на рівні 25%.

Також законопроект передбачає зміни до моделі визначення розміру авансових внесків у цілях оподаткування прибутку підприємств, які ведуть роздрібну торгівлю пальним. Для цього статтю 141 ПКУ доповнено новим пунктом 141.14.

Інші матеріали, що можуть вас зацікавити

Зверніть увагу на актуальні статті:

Слідкуй за нами
Поділитись
Валентина
24.09.2024

Логічно. Збільшити ВЗ з фізосіб до 5%, тобто зменшити зарплати людям, щоб паралельно збільшити зарплати ВРУ (апарат) на 26,2%, КМУ на -19,7%, податковій на 39,3%, НАБУ на 28,2%, БЕБ на 75% і т. д. Це заплановано в держбюджеті - 2025!

Оксана
25.09.2024

Робітник розраховується 02 жовтня 2024 року. На дату звільнення діє Закон розмір військового збору - 1,5% ,бухгалтер утримає із розрахункових та зарплати 1,5%!!!! Бо останній день роботи , є останнім днем розрахунку. Відповідно до ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якими коштами бухгалтеру відшкодовувати 3,5% військового збору після прийняття "заднім числом " з 01 жовтня 2024 року законопроекта 11416-д ???? Дуже хочеться почути відповідь на дане питання тих людей, що голосують за даний законопроект???????????????????

Анна
01.10.2024

З юридичноъ точки зору закон на 2 жовтня не прийнято і ми не маємо права зняти з робітка більший відсоток вз. А що в своїх листах будуть писати податківці...

Оксана
04.10.2024

А як поступати з людьми які звільняться 04.10.2024 року ВЗ рахувати 5 чи 1,5 відсотка, чи після прийняття закону не буде у працівника боргу перед підприємством ?

Корисні статті