Модуль Лікарняні та Відпускні для BAS

Поділитись

У програмі BAS Бухгалтерія нарахування середньої заробітної плати робиться вручну. Але без цієї операції не нарахувати відпускні, лікарняні листи і оплату відряджень.

Тому робота бухгалтера в розрізі відпустки і лікарняних дуже відповідальна і трудомістка. Потрібно безпомилково визначити, що включається в обчислення середньої заробітної плати, а що – ні. Якщо це премії, то як їх правильно розподілити за періодами? Як розраховувати календарні дні, як відправити відомості до ФСС і ще багато різних нюансів в зв’язку з цим.

Для полегшення роботи бухгалтерів, які займаються нарахуванням виплат по зарплаті, компанія «Системи для бізнесу» розробила модуль розрахунку лікарняних і відпускних.

Функціональні можливості модуля розрахунку лікарняних і відпускних

Продукт розроблений для підприємств з нескладним механізмом обліку заробітної плати і простою схемою фіксування робочого часу. Інтерфейс модуля гармонійний і звичний для користувачів BAS Бухгалтерія. Продукт відображається як окремий розділ на робочому столі, він зручний у використанні.

Нарахування середньої зарплати модулем проводиться згідно до законів України (Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 р № 100), з огляду на вже сформовані в програмі види нарахувань і відпрацьований робочий час. У модулі передбачена можливість призначати працівникам типові графіки роботи: п’ятиденка, шестиденка, скорочений робочий день і скорочений робочий тиждень.

У модулі автоматизовано рішення задач:

Розрахунок лікарняних.

При їх нарахуванні враховуються підстави непрацездатності та стаж. У довіднику передбачені причини відсутності на роботі через хворобу (підстави для лікарняних):

 • захворювання загальне;
 • захворювання професійне;
 • виробнича травма;
 • лікарняний за пологами і вагітністю;
 • лікарняний по догляду за дитиною;
 • інша непрацездатність (доповніть довідник зі своїми причинами).

Стаж працівника до прийому на підприємство реєструється у відповідному довіднику системи вручну. Стаж працівника на підприємстві ведеться автоматично. Є можливість роздрукувати документ «Розрахунок середньої заробітної плати». У модулі допускається зробити позначку про те, що лікарняний лист – первинний, якщо він був продовжений.

Нарахування лікарняних проводиться в місяці, зазначеному в документі, і класифікується за періодами дії, видам нарахувань і видам непрацездатності. У модулі передбачено створення «Заяви-розрахунку в ФСС» на підставі документа «Лікарняний» або вручну. Після надходження виплат від ФСС створюється документ «Підтвердження виплат ФСС». Ці документи відповідають вимогам чинного законодавства та ФСС і мають друковані форми.

Розрахунок відпусток.

У базі модуля заведені всі можливі види відпусток. За допомогою функціоналу автоматично нараховуються:

 • виплати за чергову відпустку;
 • компенсаційні виплати за невитрачений відпустку;
 • відпустки без збереження зарплати;
 • виплати за відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, за відпустку до 6-ти років;
 • інші види виплат.

Нарахування відпускних виплат проводиться в місяці, який вказаний в документі, але розбивається за періодами. На підставі створених документів друкуються «Наказ про надання відпустки», «Розрахунок середньої заробітної плати».

Відрядження.

У документі «Розрахунок відрядних» для обчислення середньої, береться в розрахунок денна (визначена трудовим договором) та середньоденна зарплата (визначається виплатами за попередні два місяці). Підсумкове порівняння показників робиться вручну бухгалтером – потрібно дивитися, яка середня вище, по тій і робити виплату по відрядженні. Нарахування середньої зарплати проходить згідно «Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р № 100».

Табель обліку робочого часу.

Документ заповнюється після всіх проведених відомостей по лікарняним, відпусток, відряджень і передбачає види неявок:

 • простий;
 • прогул;
 • відсутність з нез’ясованої причини;
 • інші види неявок.

Розроблено функціонал заповнення «Табеля обліку робочого часу» за першу або другу половину місяця.

Нарахування зарплати.

Виплати по зарплаті в ВА Бухгалтерія проводяться автоматично, грунтуючись на графіках роботи, введених документах і табелях обліку робочого часу. Для коректності обчислень потрібно дотримуватися встановленої послідовності операцій: спочатку створюються і проводяться первинні документи і документи неявок, далі – «Табель обліку робочого часу», на завершення проводиться «Нарахування заробітної плати працівникам підприємства».

Переваги модуля розрахунку лікарняних і відпускних для BAS Бухгалтерія:

 • Економія часу. Виведення середніх показників для лікарняних і відпускних вручну триває довго. Автоматизований процес в десятки разів швидше.
 • Точність. Помилку допустити неможливо, адже облік відомостей з оплати праці за минулі періоди вже є в програмі.
 • Актуальність. Модуль оновлюється одночасно з основною програмою, він завжди актуальний.
 • Консультації. Отримуйте якісну технічну підтримку наших фахівців.

Вартість модуля всього 2300 грн. в рік (на один код ЄДРПОУ).

Його використання для розрахунку виплат за лікарняними та відпускними для BAS Бухгалтерія значно спростить роботу бухгалтера. Ви легко виконаєте нарахування виплат по зарплаті, зробите необхідні розрахунки точно, заощадите час, а робота стане злагодженої і приємною!

Довіряйте автоматизацію обліку професіоналам – ТОВ «Системи для бізнесу»!

Слідкуй за нами
Поділитись

Корисні статті