Електронні послуги державних органів – коли запрацюють нововведення?

Поділитись

Підписано закон про особливості надання електронних публічних послуг. Передбачається, що вже з цієї осені держоргани не зможуть вимагати паперові документи для надання послуг, коли необхідна інформація вже внесена у реєстр.

Закон «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг» №1689-ІХ, що був прийнятий 15 липня 2021 року, був офіційно опублікований у “Голосі України” 7.08.2021. Відповідно до норм цього закону, він вступить в дію через три місяці від офіційного оприлюднення, тобто 07.11.2021.

На сайті інтернет-представництва Президента зазначається, що від початку  2020 року запит суспільства на електронні публічні послуги значно збільшився, в тому числі й через карантинні обмеження та впровадження записів і віддаленого обслуговування.

Зокрема, через Єдиний державний веб-портал електронних послуг за електронними публічними послугами звернулося більше 570 тисяч українців. Через зростання навантаження з’явилася потреба у регулюванні деяких особливостей надання зазначених послуг у законодавстві.

Які зміни вносить Закон №1689?

Закон №1689 впроваджує нові визначення, серед яких «електронна публічна послуга», «автоматичний режим надання електронної публічної послуги», «комплексна електронна публічна послуга», «система електронної взаємодії електронних ресурсів», що пов’язані з наданням та отриманням електронних публічних послуг.

Крім того, цей закон встановлює нюанси надання електронних публічних послуг, порядок отримання та оформлення результатів надання.

Терміни набрання чинності Закону про  особливості надання електронних публічних послуг

Встановлено, що Закон №1689 набуде чинності через три місяці від дати опублікування.Закон був офіційно опублікований 7 серпня. До 7 листопада Кабмін повинен розробити заходи для переведення публічних послуг в електронний вигляд.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті