Електронний підпис для аптек, що беруть участь у програмі Доступні ліки

Поділитись

Програма Доступні ліки передбачає виписування рецептів виключно в електронній формі. До уваги аптек: для підписання договору про реімбурсацію та відпуску ліків за програмою потрібен КЕП.

Від початку квітня 2019 року  починає діяти програма Доступні ліки, що передбачає виписування рецептів виключно в електронній системі охорони здоров’я eHealth.


Один з етапів формування електронного рецепта — підписання його кваліфікованим електронним підписом (раніше ЕЦП — електронний цифровий підпис).  Відповідно керівнику аптеки або уповноваженій особі, а також провізорам та лікарям потрібен КЕП для подальшої роботи з програмою Доступні ліки.


Як аптеці/лікарю отримати електронний підпис


Існують два типи КЕП: КЕП фізичної особи та КЕП співробітника організації (юридичної особи). Електронна система охорони здоров’я дозволяє лікарю підписати декларацію з пацієнтом, використовуючи його КЕП фізичної особи, однак для виписування електронного рецепта необхідний КЕП співробітника організації.

Відповідно, рекомендуємо перевірити тип свого електронного підпису та за потреби змінити на КЕП співробітника організації.


Електронний підпис керівника аптечного закладу/уповноваженої особи необхідний для підписання заяви та договору про реімбурсацію з боку аптечного закладу. У КЕП повинні бути зазначені наступні дані: ПІБ керівника/уповноваженої особи, посада, код ЄДРПОУ та назва закладу.
Крім того, усі провізори, які працюватимуть з електронною системою охорони здоров’я eHealth,  також повинні мати  кваліфікований електроний підпис.

Зверніть увагу: потрібно використовувати КЕП керівника юридичної особи (посадовий). Це не повинен бути КЕП печатки юрособи чи КЕП керівника, як фізичної особи.

ФОП використовують кваліфікований електронний підпис фізичної особи–підприємця.


Як аптеці підключитися до програми Доступні ліки


  • Подати заявку на реєстрацію аптеки в центральній базі даних системи eHealth;
  • Отримати КЕП юридичної особи як керівника аптечного закладу;
  • Подати заяву на укладення договору аптеки з НСЗУ;
  • Отримати КЕП всім працівникам, які будуть відпускати ліки в рамках програми;
  • Почати роботу з програмою Доступні ліки за електронними рецептами.

КЕП від Систем для бізнесу — 10 років досвіду в роботі з КЕП

Якісні консультації для наших клієнтів за тел.: (067) 350-24-00, (099) 350-99-00


 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті