Граничні обсяги доходів єдинників збільшено

Поділитись

Збільшено граничні обсяги доходу, які надають право суб’єктам господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Законом № 540, який набрав чинності з 2 квітня 2020 року, внесені зміни до пункту 291.4 статті 291 глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV «Спеціальні податкові режими» Кодексу, якими збільшено граничні обсяги доходу, які надають право суб’єктам господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності:


  • для першої групи платників єдиного податку обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 1 млн грн (до 2 квітня 2020 року 300 тис. грн);
  • для другої групи платників єдиного податку обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 5 млн грн (раніше 1,5 млн грн);
  • для третьої групи платників єдиного податку обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 7 млн грн (раніше 5 млн грн).

Відповідно до пп. 298.1.5 п. 298.1 статті 298 Кодексу платники єдиного податку мають право за власним бажанням змінити групу платника єдиного податку (у зв’язку з збільшенням граничних обсягів доходу), але лише з ІІІ кварталу 2020 року за умови дотримання інших вимог глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV «Спеціальні податкові режими» Кодексу.

Відповідна заява має бути подана в один з способів, визначений підпунктом 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 Кодексу, не пізніше 15 червня 2020 року. При цьому в платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому цим Кодексом, у раз обрання ним першої або другої групи.


Наслідки перевищення граничних обсягів доходу для платника єдиного податку відповідної групи, у раз коли таке перевищення відбувається протягом календарного року, визначені пунктом 293.8 статті 293 Кодексу (обов’язок переходу на сплату інших податків, обрання іншої групи спрощеної системи оподаткування, тощо). При цьому, положення Кодексу щодо зміни лімітів у бік збільшення можуть бути застосовані лише щодо випадків перевищення, які мали місце, починаючи з 2 квітня 2020 року. Наприклад, якщо обсяг доходу платника єдиного податку другої групи станом на 30 березня 2020 року склав 1,6 млн. грн. (що більше за ліміт у 1,5 млн. грн., чинний для 2020 року станом на таку дату), цей платник податку має виконати вимоги пункту 293.8 статті 293 Кодексу. Натомість, якщо таке перевищення відбулося у квітні 2020 року – підстав для застосування цих норм Кодексу не буде.

Для платників, які станом на 1 січня 2020 року були зареєстровані як платники єдиного податку відповідної групи не змінюють таку групу протягом календарного року, граничні обсяги доходу, що надають право суб’єктам господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування у 2020 році складають (у розрахунку на календарний рік):


Розрахунок граничних обсягів доходу

Розрахунок граничних обсягів доходу, виходячи з періоду дії відповідних редакції пункту 291.4 статті 291 Кодексу та календарних днів 2020 року

 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті