Останні зміни форм ПН та РК у M.E.Doc (версія 11.02.033)

Поділитись

Мінфін наказом № 131 від 01.03.2021 р. запровадив нові форми звітних документів з ПДВ. Рекомендуємо переглянути наведенні у статті зміни та оновити програму M.E.Doc.

Нагадуємо, що наказом Мінфіну від 01.03.2021 р. № 131 впроваджено нові форми звітних документів по ПДВ.

Тепер операції з постачання деяких видів сільгосппродукції, починаючи з 01.03.2021 р, можуть реєструватись через ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних. До них застосується ставка ПДВ 14%, згідно з положенням Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» № 1115-ІХ (чинний з 25.02.2021 р.).

Ми вже розповідали щодо нових форм податкових документів. Крім цього, доповнилися коди податкових ставок. Додано ставку 14% для операцій з окремими видами с/г продукції.

В 12-й оновленій формі ПН змінилося також заповнення полів «Код ознаки джерела податкового номера». Воно заповнюється автоматично з накладних та коригувань з попередніх версій.

Для цього у рядку «Код» ПН відмічаємо ознаку джерела податкового номера згідно з реєстрами: ЄДРПОУ, (ДРФО), номером платника податків якщо платник відсутній в ЄДРПОУ, паспортних даних в випадку відсутності реєстраційного номера облікової картки ДПС.

Рядок «Код» не заповнюється, якщо у вас пустий рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» ПН, бо таку накладну не приймуть.

Трапляється, що треба зробити коригування до ПН, створеної та зареєстрованої раніше по старій формі. В такому разі робимо РК по старій формі, а в рядку «Код» в залежності від джерела податкового номера у реєстрі відповідно проставляємо код ознаки «1», «2», «3» або «4».

Звертаємо вашу увагу на те, що з 01.03.2021 р. виконується контроль застосування ставки 14% до операцій з постачання на митну територію України с/г продукції по установленим кодам УКТ ЗЕД. Тому M.E.Doc попереджає користувачів про перевірку для операцій з такими товарами.

Радимо якнайшвидше завантажити оновлення M.E.Doc та слідкувати за змінами в податковому законодавстві на нашому сайті.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...