План-графік перевірок — як формується та оприлюднюється

Поділитись

Як відбувається формування плану-графіка документальних перевірок податківцями залежно від ризиків несплати податків і порушення податкового законодавства — розглядаємо тут.

План-графік проведення документальних перевірок містить тих платників податків, що згідно аналізу їхньої господарської діяльності мають потенційний ризик несплати податків чи зборів, або недотримання іншого податкового законодавства.

Як визначається частота проведення документальної планової перевірки?

Нагадаємо, що частота здійснення документальних планових перевірок платників податків обчислюється відповідно до визначеного ступеню ризику їхньої діяльності.

  • Незначний ступінь ризику передбачає включення платників до графіка перевірок не більше одного разу протягом трьох років;
  • Середній ступінь ризику визначає проведення перевірок на більше двох разів протягом двох календарних років;
  • Високий ступінь означає, що перевірки повинні проводитись не більше однієї перевірки впродовж року. 

Критерії ризиковості та визначення ступеню ризиковості платника податків визначається відповідно до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, встановленого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524 у редакції наказу Мінфіну № 548.

Як оприлюднюється план перевірок та вносяться до нього зміни?

Оприлюднення плану-графіка документальних планових перевірок відбувається на на офіційному сайті податкової до 25 грудня року перед роком проведення вказаних документальних перевірок.

Визначено, що ДПС може проводити оновлення річного плану-графіка у випадку внесення у нього змін.

Якщо відбувається коригування плану-графіка документальних перевірок на поточний рік у такому році, перевірка може бути розпочата не раніше першого дня другого кварталу від дати внесення змін до плану-графіка. Таким чином, якщо зміни внесені у першому кварталі року проведення запланованих перевірок, документальна перевірка платника податків може бути розпочата не раніше 1 липня поточного року; у разі, коли коригування плану-графіка відбулось у другому кварталі, проведення перевірки повинно відбутися не раніше 1 жовтня.

Втім, внесення змін у план-графік під час року, у якому повинна відбутися перевірка, має свої обмеження. Зокрема, визначено допустиму періодичність внесення коригувань до плану-графіка документальних планових перевірок:

  • не більше одного випадку коригування у першому кварталі;
  • не частіше одного коригування у другому кварталі.

Винятком є випадки:

  • коли необхідність внесення змін виникає через зміни у найменуванні платника податків, раніше внесеного до плану-графіка;
  • потреба коригування технічних помилок. 

План-графік документальних планових перевірок з внесеними оновленнями та коригуваннями ДПС публікує на своєму сайті до 30 числа останнього місяця кварталу.

Якщо зміни вносились у найменування платника податків, раніше внесеного до плану-графіка, чи виправлення технічних помилок, план-графік належить опублікувати до 30 числа місяця перед місяцем здійснення такої документальної планової перевірки.

Варто звернути увагу, що попри заборону на проведення деяких перевірок продовжує діяти до кінця карантину, ДПС може перевіряти операції, що стосуються підакцизних товарів у відповідності до пункту 522 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті