Податкове зобов’язання задеклароване, але не сплачене – як швидко очікувати перевірку ДПС?

Поділитись

Після подання податкової звітності контролюючі органи перевіряють представленні в ній відомості і призначають за її результатами платникові грошові зобов’язання. Які терміни для цього встановлені Законом?

Камеральна перевірка, згідно з положеннями ПКУ (п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75), може контролювати своєчасність подачі податкових декларацій (розрахунків), своєчасність реєстрації накладних і розрахунків коригувань до них в Єдиному реєстрі податкових/акцизних накладних.

Підчас перевірки вивчаються виправлення помилок і своєчасність внесення оплати податкового грошового зобов’язання, виходячи з відомостей спеціальних інформаційних баз ПКУ.

Встановлений законом порядок проведення камеральної перевірки

  • Перевірку проводять уповноважені співробітники контролюючої організації.
  • Перевірку допустимо проводити без відповідного рішення або направлення керівника організації (п.76.1 ПКУ).
  • Згода платника і його присутність на перевіркових заходах не потрібні.
    Співробітники контролюючого органу уповноважені вивчати будь-який фрагмент податкової звітності чи її цілком.
  • Контроль може бути виконаний протягом 30 календарних днів після останнього дня подання звітності. Якщо звітність подавалася із запізненням, то термін давності перевірки — 30 днів після її подачі по факту.
  • Контролююча організація має право після перевірки самостійно визначити розмір зобов’язання платника. Сума визначається не пізніше 1095 днів після крайнього терміну подання декларації, звіту про використання прибутку неприбутковою організацією і/або крайнього терміну сплати нарахованих податковим органом зобов’язань. У випадку якщо така декларація подавалася із запізненням, то — не пізніше 1095 днів після її подання (ст. 102. ПКУ).

Якщо контролююча організація у встановлені законодавством терміни не визначає розмір грошових зобов’язань, платник стає вільним від таких виплат і від сплати  з них пені. Розглядати таку спірну декларацію в адміністративному або судовому порядку не можна.


Підсумовуємо. Основою для перевірки своєчасності сплати погодженого грошового зобов’язання стають відомості з інформаційної бази ДПС. Для цієї процедури актуальні терміни давності — 30 днів з дати подання податкової звітності.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті