Реєстрація платника ПДВ – перелік необхідних документів

Поділитись

Податківці нагадали, які документи потрібно подавати при реєстрації платником податку на додану вартість разом з реєстраційною заявою платника ПДВ за формою № 1-ПДВ.

Заяву про реєстрацію особи як платника податку потрібно подавати до контролюючого органу засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги». Це визначено пунктом 183.7 статті 183 Податкового кодексу України.

Що стосується новостворених суб’єктів господарювання, то вони можуть здійснити добровільну реєстрацію платником податку під час державної проведення реєстрації юридичної особи або державної реєстрації фізичної особи – підприємця. Якщо особа, яка відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПКУ не є платником податку, оскільки обсяги оподатковуваних операцій відсутні або менші від встановленої суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

Відповідна заява або відомості передаються до контролюючих органів у порядку, встановленому Законом України № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

У реєстраційній заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника податку.

Оскільки дані реєстраційної заяви повинні бути достовірними та відповідними до інформації Єдиного державного реєстру, для підтвердження достовірності відомостей про відповідність особи вимогам, визначеним ст. 180, п. 181.1 ст. 181, п. 182.1 ст. 182 та п. 183.7 ст. 183 Кодексу, потрібно подати документи, що підтверджують ці відомості.

Які документи подаються разом з реєстраційною заявою платника ПДВ?

Підтвердженням відповідності вимогам п. 181.1 ст.181 та п. 182.1 ст. 182 Кодексу є будь-які первинні документи бухгалтерського обліку, що засвідчують факт здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню (акт виконаних робіт, касовий чек, платіжне доручення тощо).

Ведення зазначених документів передбачено Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті