Реєстрація програмних РРО – коментують податківці

Поділитись

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій.

Як відбувається реєстрація програмного РРО

  1. Щоби зареєструвати програмного реєстратора розрахункових операцій (ПРРО), потрібно скласти Заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (J/F 1316602) — реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО.
  2. Реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО подається в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків до фіскального сервера засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій.
  3. Якщо підстави для відмови у реєстрації програмного РРО відсутні, ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО з внесенням даних до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій.
  4. Про реєстрацію ПРРО суб’єкт господарювання інформується другою квитанцією, де вказується наданий під час реєстраціїї ПРРО фіскальний номер. Дата формування фіскального номера програмного РРО вважається датою його реєстрації.

Терміни реєстрації ПРРО

Про результати обробки реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, суб’єкт господарювання інформується засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій:

  • у день отримання реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО, надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного дня);
  • не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного дня).

Законодавчо не встановлено обмежень стосовно використання одним суб’єктом господарювання програмних реєстраторів розрахункових операцій наряду із класичними реєстраторами розрахункових операцій.

Після включення ПРРО до реєстру ПРРО такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання. Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 р. № 557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 р. № 261).

Внесення змін  у дані про ПРРО

У разі зміні даних, що вказуються у заяві про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій, слід подати заяву про внесення змін у дані про ПРРО.

Для внесення змін у дані про ПРРО (крім перереєстрації) подається Заява за ф. №1-ПРРО з позначкою у рядку 1 розд. 1 «Дія» «Зміни (крім перереєстрації)».

Пункт 10 розд. II Порядку №317 передбачає, що внесення змін у дані про програмні РРО здійснюється у порядку та строки, встановлені для реєстрації.

Заява за ф. №1-ПРРО з позначкою «Зміни (крім перереєстрації)» подається суб’єктом господарювання за умови направлення останнього фіскального звітного чека та закриття останньої зміни на такому програмному РРО згідно з розд. V Порядку.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті