Як легко і швидко знайти звіт в M.E.Doc

Поділитись

На численні прохання наших клієнтів ми зібрали в одній статті всі налаштування програми, які забезпечать швидкий пошук необхідного бланку. Для Вас простий алгоритм пошуку потрібного бланку звітності в M.E.Doc, перевірка актуальності форми і чи приймається вона контролюючим органом у електронному вигляді.

Програма M.E.Doc надає бухгалтеру доступ до усіх необхідних бланків звітності, що можуть знадобитися для подачі звітів до контролюючих органів. Але звітних форм настільки багато, що в них можна заплутатись навіть досвідченому спеціалісту, тому інколи користувачі мають труднощі з пошуком потрібного їм звіту.

Щоб полегшити роботу бухгалтера з пошуку бланків звітності у програмі M.E.Doc передбачений зручний фільтр для швидкого відбору/пошуку по коду або по назві бланку

  1. У формі створення звіту натискаємо Головне меню—Звітність—Реєстр звітів—Файл—Створити звіт.
  2. Обираємо вкладку Всі;
  3. Встановлюємо необхідний Період подачі звіту;
  4. В лівій частині форми вибираємо контролюючий орган, у який буде відправлятись звіт або натискаємо Бланки, якщо є сумніви у виборі контролюючого органу;Створення звіту
  5. Натискаємо Встановити фільтр (кнопка з білою лійкою на зеленому фоні) і у вікні вибору бланків з’являється нова стрічка, в якій потрібно ввести повністю код, або частину коду бланку чи його назви. Під час введення буде відбуватись динамічний відбір бланків по мірі вводу символів. За допомогою фільтру ви можете знайти звіт по одержувачу, по коду бланку, по даті прийняття чи по назві.Фільтри для створення звіту

КОРИСНА ПОРАДА! Якщо вам не вдається знайти потрібний бланк Реєстрі звітів — не поспішайте засмучуватись, адже у програмі M.E.Doc можливо виконати додаткові налаштування, які забезпечать доступ до всіх бланків, що надані для використання відповідним контролюючим органом.

Для цього потрібно зайти в Головне меню—Адміністрування—Налаштування комплектності бланків або скористатись кнопкою Налаштування комплектності бланків у розділі Реєстр звітів і перевірити наявність галочки чорного кольору біля контролюючого органу, до якого потрібно відправити звіт. Далі натиснути Зберегти та спробувати ще раз знайти необхідний вам бланк.Додаткові налаштування доступу до всіх бланківДодаткові налаштування комплектності бланків

ВАЖЛИВО! Якщо Вам потрібно створити звіт в ДПС, обирайте код бланку з першою буквою J для юридичних осіб і відповідно код з першою буквою F для ФОП.
Якщо ви працюєте в програмі з юридичною особою і постійно помилково обираєте звіт з буквою F для фізичних осіб – у програмі M.E.Doc є рішення. Натисніть правою кнопкою мишки на вільному місці у віконці Налаштування комплектності бланків та оберіть пункт Зняти всі (фіз.особа). Відтепер бланки для фізичних осіб не будуть з’являтись у списку доступних вам звітів та заважати у роботі.

Виконали всі налаштування із наших рекомендацій, але звіт не знайшли?
А може, контролюючий орган вимагає подати форму, яку вже відмінено? Чи взагалі звіт створено і заповнено, але немає можливості його відправити через відсутність адресата?

Знайти відповідь на ці питання допоможе розділ M.E.Doc — Реєстр бланків, в якому ви можете дізнатись, чи є звіт актуальним чи можливо відміненим, в яких періодах він подається, та чи взагалі приймається у електронному вигляді контролюючим органом.

Знайти цей корисний розділ можна тут: Головне меню—Довідники—Реєстр бланків.Відсутність адресата для заповненого звіта
Дізнатись, чому вікно адресата при відправці звіту порожнє, можливо за допомогою поля E-mail. Форми, що не мають відмітки у цьому полі, подаються до контролюючого органу лише в паперовому вигляді.

Якщо Вам необхідно відшукати стару форму бланку – не проблема! Зніміть галочку у меню Вигляд-Актуальні бланки в Реєстрі бланків та скористайтесь вже знайомим фільтром пошуку. Всі звіти, які є відміненими відображаються у списку червоним кольором.Фільтр пошуку відмінених звітів
Зверніть увагу! Даний розділ призначений для довідкової інформації і в ньому неможливо створити і заповнити звіт.
Сподіваємося наша стаття була корисною і тепер ви можете знаходити необхідні бланки звітів у програмі M.E.Doc набагато швидше. Більше корисних статей про ПЗ M.E.Doc шукайте тут: (ссилка на корисні статті медок).

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...