Закон № 786 про самостійні виправлення

Поділитись

Законом № 786 внесено зміни: при самостійному донарахуванні платником податків суми податкових зобов’язань, до платника не застосовуються штрафи, встановлені гл. 11 ПКУ.

08 серпня 2020 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» від 14.07.2020 р. № 786.

Змінами уточнено абз. 3 п. 120.2 ПКУ — при самостійному донарахуванні платником податків з дотриманням порядку, вимог та обмежень, передбачених ст. 50 ПКУ, суми податкових зобов’язань та/або іншого зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на органи контролю, до платника не застосовуються штрафи, встановлені гл. 11 ПКУ.

Раніше передбачалось незастосування штрафних санкцій лише у рамках ст. 123 ПКУ. Таким чином при самостійному виправленні й донарахуванні, наприклад, податку на репатріацію, до такого платника податків додатково не можуть бути застосовані штрафи за порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати (ст. 127 ПКУ).


Закон № 786 також зменшив розмір штрафів за порушення платниками ПДВ граничного строку для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН:

  • у разі відсутності реєстрації – 2,5 % (було 5%) від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 1700 грн (було 3400 грн);
  • у разі несвоєчасної реєстрації – 1 % (було 2%) від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 510 грн (було 1020 грн).
Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті