Знайомтеся: Порядок МОЗ по оформленню е-лікарняних

Поділитись

20 липня 2021 року Наказ №1234 було опубліковано в “Офіційному віснику” №55 від 20.07.2021 р. Отже, Порядок оформлення лікарняних вступає в силу з 20.07.2021.

Затверджено порядок формування листків непрацездатності в Електронному реєстрі, встановлено особливості початку і закриття лікарняного, а також його обов’язкові реквізити.

Міністерство охорони здоров’я визначило порядок здійснення видачі або формування листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності.

Порядок затверджений Наказом від 17.06.2021 р. № 1234. Передбачено, що наказ №1234 вступить в силу від дати офіційного опублікування. Наразі даних про оприлюднення наказу немає.

Що визначено наказом №1234?

Наказ встановлює, що листок непрацездатності створюється у Реєстрі на основі медичного висновку пацієнта, що є застрахованою особою, і дані якого внесені до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Також у наказі визначаються обов’язкові реквізити електронного лікарняного, дати початку і закриття е-лікарняного, а також випадки, на підставі яких лікарняний може бути скорочено. Розглянемо ці пункти детальніше. 

Які обов’язкові реквізити електронного лікарняного?

Встановлено наступний перелік реквізитів, що визначені як обов’язкові для листка непрацездатності (ЛН) як електронного документа:

  • єдиний реєстраційний номер листка непрацездатності;
  • спеціальний КЕП чи електронна печатка;
  • дані запису стосовно тимчасової непрацездатності: про тимчасово непрацездатну особу, про випадок тимчасової непрацездатності.

Як визначаються дата початку та закриття е-лікарняного?

Дати початку та закінчення дії листка непрацездатності повинні відповідати датам початку та закінчення дії медичного висновку, що був підставою для формування відповідного листка непрацездатності. ЛН слід вважати виданим від  наступного дня після дати закриття листка непрацездатності.

У разі, якщо наявно кілька медичних висновків, які становлять один випадок тимчасової непрацездатності, ЛН слід формувати у порядку черговості створення медичних висновків. У цьому випадку кожен наступний електронний листок непрацездатності  слід формувати як продовження першого, з додаванням наступного порядкового номеру після знаку «-» до унікального номеру першого листка непрацездатності. Така серія листків непрацездатності складає один страховий випадок.

Зауважте, що у разі причини непрацездатності «Вагітність та пологи» ЛН слід вважати виданим від дня відкриття такого листка непрацездатності.

У яких випадках період непрацездатності може бути скорочений

У випадку виявлення наступних даних період тимчасової непрацездатності, що визначений в електронному листку непрацездатності, підлягає скороченню:

  • у разі появи нового медичного висновку в межах випадку тимчасової непрацездатності або медичного висновку з відміткою про новий випадок тимчасової непрацездатності в межах однієї категорії медичних висновків, чи медичного висновку за іншою категорією, в тому числі у разі надходження таких медичних висновків в один день;
  • у разі надходження інформації від централізованого банку даних з проблем інвалідності про встановлення медико-соціальною експертною комісією групи інвалідності, зокрема зміну групи інвалідності чи підтвердження раніше встановленої групи інвалідності. В такому разі період дії листка непрацездатності скорочується до дати винесення вказаного рішення медико-соціальною експертною комісією.

Як відбувається внесення оновлених кодів причин непрацездатності в е-лікарняних

ФСС повідомляє про порядок заповнення заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам за електронними листками непрацездатності.

При заповненні заяви-розрахунку для отримання лікарняних потрібно застосовувати нові коди для відображення причин непрацездатності у додатках.

Нові коди причин непрацездатності від ФСС

КАТЕГОРІЯ МЕДИЧНОГО ВИСНОВКУ

ПРИЧИНА НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ДОДАТОК ДО

ЗАЯВИ – РОЗРАХУНКУ

Захворювання або травма загального характеру

1 – Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві

1.1.

Захворювання або травма загального характеру із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта

11 – Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання

1.3.

12 – Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві

1.3.

Вагітність і пологи

2 – Вагітність і пологи

1.1.

Догляд за хворою дитиною

3 – Необхідність догляду за хворою дитиною

1.1.

Догляд за хворим членом сім’ї

4 – Необхідність догляду за хворим членом сім’ї

1.1.

Догляд за дитиною у разі хвороби особи, яка доглядає за дитиною

5 – Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною

1.1.

Карантин

6 – Карантин, встановлений відповідно до законодавства

1.1.

Ортопедичне протезування

7 – Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства

1.1.

Лікування в санаторно-курортному закладі

8 – Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу

1.1.

Переведення особи на легшу роботу

9 – Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу

1.1.

Переведення особи на легшу роботу із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта

9 – Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта

1.4.

Обсервація, самоізоляція під час дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

10 – Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2

1.1.

 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі
Людмила
17.09.2021

Спасибо,за разъяснения

Людмила
17.09.2021

Спасибо за разъяснения

Корисні статті