15 травня субота – останній день для реєстрації ПН за квітень

Поділитись

Зверніть увагу, що субота 15 травня є операційним днем, та останнім днем для проведення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування.

Терміни для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування

Відповідно до пункту  201.10 статті 201 ПКУ та п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246, встановлені такі граничні терміни для реєстрації ПН/РК:

  • для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
  • для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
  • для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;
  • для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Якщо граничний термін реєстрації ПН або РК припадає на вихідний

Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Тобто, якщо граничний день реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН припадає на святковий чи вихідний день, то такий день вважається операційним, що забезпечує можливість реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування протягом періоду з 08:00 до 20:00. 

Відповідно, необхідно здійснити реєстрацію ПН/РК за другу половину квітня до 20:00 15.05.2021 року. 

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції, передбачені Податковим Кодексом.

  • 10 % від суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
  • 20 % від суми ПДВ, зазначеної в таких  ПН/РК, – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
  • 30 % від суми ПДВ, зазначеної в таких  ПН/РК, – у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
  • 40 % від суми ПДВ, зазначеної в таких  ПН/РК, – у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної, що підлягає наданню покупцю – платнику податку на додану вартість, та розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення на платників податку штрафу в розмірі 50% від суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті