Чи збільшать терміни зберігання первинки на період карантину?

Поділитись

У зв’язку з карантином платники податків зверталися в податкові органи із запитом роз’яснити ситуацію з продовженням термінів зберігання первинних документів на період карантинних обмежень. У ДПС пояснили, що терміни подовжуються, первинка за 2018 повинна знищуватися в 2021 році за умови проведення перевірок.

Регламентовані терміни зберігання (визначені ст. 44 НКУ) вимагають дотримуватися збереження документації не менше 1095 днів з моменту подання відповідної звітності у фіскальні органи (2555 днів – у випадку з трансфертним ціноутворенням), оскільки на їх основі формується звітність.

Якщо податкова звітність не подається, то документи зберігаються починаючи з моменту гранічного терміну представлення такої звітності і документів, пов’язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на контролюючі органи (не менше 1095 днів після здійснення відповідної операції).

Терміни зберігання первинних документів продовжені на час зупинки відліку давності для випадків, передбачених п. 102.3 НКУ.

Продовження термінів давності охоплює період з 18.03. 2020 р. по останній календарний день місяця (включно) завершення карантину і передбачає терміни, обумовлені ст. 102 НКУ.

Мінімальні терміни зберігання (1095 і 2555 днів згідно ст. 44 НКУ) можуть бути збільшені також у зв’язку із запуском процедури оскарження сум зобов’язань контролюючими органами.


Якщо платник податків припиняє свою діяльність, первинні документи зберігаються за час роботи перед ліквідацією не менше, чим за 1095 днів (2555 днів), а після передаються в архів.

У разі втрати первинних документів суб’єкту господарської діяльності необхідно протягом п’яти днів письмово повідомити про це ДПС (ст. 44.5 НКУ). На відновлення цієї документації відводиться 90 календарних днів з дня, що йде за письмовим сповіщенням податкової.

ВАЖЛИВО: варто врахувати, що час карантину включений в розрахунок цих 90 днів.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті