Декларація про доходи буде об’єднана з ЄСВ

Поділитись

Мінфін оприлюднив проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Проєкт наказу розроблений Мінфіном спільно з ДПСУ з метою приведення форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо її заповнення у відповідність до Законів України №466, №115 та №116 в частині  вимог законодавства щодо подання обʼєднаної звітності з ПДФО та ЄСВ за звітний податковий рік.

Відповідно до Закону № 466 платник податку – резидент, що визнається контролюючою особою щодо контрольованої іноземної компанії, зобов’язаний визначити частину прибутку контрольованої іноземної компанії відповідно до положень Кодексу, включити її до загального оподатковуваного доходу, що відображається в річній податковій декларації про майновий стан і доходи  (далі – декларація), та визначити свої податкові зобов’язання. Тому наявна необхідність доповнення декларації інформацією щодо відображення зазначених доходів та податкових зобов’язань, а також доповнення декларації  окремим додатком КІК.


Оскільки подання звітності про нарахування ЄСВ буде здійснюватись у складі звітності з ПДФО, виникла необхідність доповнення декларації додатковими окремими додатками ЄСВ 1, ЄСВ 2 та ЄСВ 3 та виокремлення зобов’язань з ЄСВ в декларації для таких осіб:

  • фізичних осіб – підприємців, крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування;
  • осіб, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах;
  • осіб, які сплачують єдиний внесок на умовах договору про добровільну участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні.

У разі прийняття цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування, крім окремих видів додатків до декларації:

  • додатки до декларації ЄСВ 1, ЄСВ 2, ЄСВ 3 набувають чинності з моменту втрати чинності наказом Мінфіну від 14.04.2015 року № 435 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
  • додаток до декларації КІК набуває чинності з моменту набрання чинності абз. 3 п. 1 розд. ІІ Закону № 466 (з 01.01.2021 року).

Раніше повідомлялось про прийняття законопроектів щодо єдиної звітності з ЄСВ та ПДФО. Передбачається, що єдина звітність з ЄСВ та ПДФО буде подаватись з 01.01.2021 щоквартально.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті