Додаток 4-ДФ. Запитання – відповіді

Поділитись

Додаток 4ДФ до Розрахунку — деякі запитання та відповіді щодо заповнення.

Як відображається в 4ДФ кількість працівників не уповноваженого відокремленого підрозділу?

У випадку, якщо 4ДФ подається за не уповноважений відокремлений підрозділ, кількість працівників слід відображати наступним чином:

  • рядок 4: «Працювало за трудовими договорами» – слід вказати працівників, що працюють за трудовими договорами чи контрактами у звітному періоді, за якими нараховується дохід за ознакою «101»;
  • рядок 5: «Працювало за цивільно-правовими договорами» – потрібно зазначити кількість працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами ЦПХ у звітному періоді, по яких нараховується дохід з ознакою «102».
  • заголовна частина: за неуповажений відокремлений підрозділ кількість працівників не вказується. У паперовій формі слід проставити прочерки, в електронному варіанті поля не заповнюються.

Дані стосовно кількості працівників неуповноваженого відокремленого підрозділу слід вказувати у складі загальної кількості працюючих юридичної особи в рядках 101-110 рядка 10 «Штатна чисельність працівників» заголовної частини Розрахунку, який юрособа подає за себе.

Заповнення рядка 09 заголовної частини Розрахунку ФОП без найманих працівників, що не нараховує доходи застрахованим особам, але подає додаток 4ДФ до Розрахунку, у якому відображає доходи від здійснення нею підприємницької діяльності

У разі, якщо фізична особа – підприємець не має найманих працівників, не нараховує доходи застрахованим особам, але подає додаток 4ДФ до Розрахунку, у якому нараховує доходи на користь ФОП від здійснення підприємницької діяльності, така фізична особа підприємець не заповнює рядок 09 «Ознака платника єдиного внеску» заголовної частини Розрахунку.

Чи подають органи Пенсійного фонду України у разі виплати пенсій пенсіонерам або щомісячного довічного грошового утримання Розрахунок з додатком 4ДФ?

Встановлено, що особи, які відповідно до Податкового Кодексу мають статус податкових агентів, повинні у визначені ПКУ терміни для податкового кварталу, подавати податковий розрахунок сум доходу, що нарахований чи виплачений на користь платників податків – фізичних осіб, сум утриманого податку, та сум нарахованого ЄСВ з розбивкою за місяцями звітного кварталу, до органу контролю за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду.

Органи ПФУ мають обов’язок подачі Розрахунку з додатком 4ДФ у разі виплати пенсій пенсіонерам або щомісячного довічного грошового утримання.

Чи можуть визнати Єдиний звіт без порожніх додатків неподаним з відповідними санкціями?

Порядок №435, що раніше унормовував подання об’єднаного звіту, передбачав норму, за якою звіт, що поданий без належних додатків визнавався не поданим. Натомість наразі подання єдиниго звіту визначає Податковий Кодекс та Порядок №4. 

Щодо визнання  податкової декларації неподаною, то визнання її такою можливо у випадку порушення положень статті 48 “Складення податкової декларації”.

У такому разі податківці письмово повідомляють про відмову та вказують причини відмови. Пункт 48.11 визначає наступні строки для подання такого повідомлення:

  • у випадку надсилання податкової декларації поштою чи засобами електронного зв’язку — 5 робочих днів від дати отримання;
  • у випадку отримання податкової декларації особисто від платника податку чи його представника — 3 робочі дні від дати отримання.

Водночас Порядок 4 визначає, що додатки до об’єднаного звіту є його невіддільною складовою,що дає  податковій можливість звернутися до пункту 48.3 Податкового Кодексу та  визнати Об’єднаний звіт неподаним. однак у такому разі податківцям слід дотримуватися визначених пунктом 49.11 строків. Натомість роз’яснення з категорії 201.06 на ресурсі ЗІР зазначає, що на підставі камеральної перевірки Об’єднаний звіт може бути визнаний неприйнятим, у разі порушення вимог Порядку № 4. Варто зауважити, що терміни проведення камеральної перевірки сутєво більші за наведені вище:

«Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена тільки протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем ​​граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше – за днем ​​їх фактичного подання».

Така ситуація не виключає можливості для отримання повідомлення про неврахування об’єднаної звітності навіть після отримання другої квитанції. Проте, протягом встановленого на території України загального карантину, відповідальність складатиметься лише з адміністративних штрафів.

За матеріалами аналітики від ресурсу Бухгалтер 911

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті