Електронні ТТН

Поділитись

Набрав чинності наказ Мінінфраструктури від 03.06.2019 р. № 413 «Про внесення Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні».

Відтепер  електронні ТТН є юридично значущим документом. Також наказ визначає:


1. Визначення товарно-транспортної накладної


ТТН — єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов’язкові реквізити, передбачені Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом України.

Вантаження і розвантаження вважаються закінченими після надання водієві належним чином оформлених ТТН у паперовій та/або електронній формі, на навантажений або вивантажений вантаж.


2. Форма ТТН викладена у новій редакції


3. Правила оформлення електронних ТТН


Оформлення ТТН в електронній формі здійснюється за допомогою електронного підпису (КЕП) відповідальних осіб вантажовідправника, водія та/або експедитора, відповідальних осіб вантажоодержувача.

У разі оформлення е-ТТН супровідні документи також формуються та додаються в електронній формі.

Створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання, знищення е-ТТН здійснюється відповідно до Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».


Е-ТТН дозволяє швидко та надійно погоджувати документи на вантажоперевезення, забезпечити прозорість бізнес-процесів та підвищити ефективність роботи.


ТТН обов’язкова для осіб, які здійснюють перевезення вантажу на підставі договорів на перевезення. При цьому не важливо яким автотранспортом здійснюється перевезення (легковим чи вантажним).

ТТН необов’язкова за перевезення власних вантажів власним транспортом для забезпечення господарської діяльності.


Як працювати з електронними ТТН


  1. Відправник складає е-ТТН, підписує кваліфікованим електронним підписом та надсилає перевізнику.
  2. Представник Перевізника (водій та/або експедитор) підписує е-ТТН КЕП.
    Один екземпляр ТТН слід роздруковати (для пред’явлення особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху) та підписати Відправником та представником Перевізника (водій та/або експедитор). За необхідності підписана е-ТТН направляється Вантажоотримувачу.
    Вантажовідправник на підставі підписаного Перевізником екземпляру е-ТТН здійснює списання ТМЦ зі складу в бухгалтерському обліку.
  3. У разі перевантаження вантажу в процесі перевезення на інший автомобіль складається акт довільної форми (два примірники з особистими підписами або КЕП обома представниками Перевізників) в паперовій або електронній формі (в залежності від форми створення ТТН).
  4. Вантажоотримувач накладає кваліфікований електронний підпис на е-ТТН, що надійшла від представника Перевізника (водія та/або експедитора) та відправляє підписану е-ТТН представнику Перевізника та (за необхідністю) Вантажовідправнику. Вантажоотримувач використовує е-ТТН для оприбуткування вантажу.
  5. Остаточний розрахунок за перевезення вантажів проводиться Вантажовідправником на підставі рахунку Перевізника, який надається разом з доданням е-ТТН.

Розробники  M.E.Doc готують оновлення, де можливо буде використовувати електронні ТТН.

Найближчим часом приготуємо для вас інструкцію щодо роботи з е-ТТН.

 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті